Вплив народження дитини на сімейні відносини

Написала:  
Представленно в рубриці: Складні питання

Вплив народження дитини на сімейні відносини

Народження дитини для кожної родини є найважливішою подією, яка не може не вплинути на взаємини в сім’ї. Тому майбутня мама переживає не тільки щастя і радість, а й почуття тривоги і навіть страху.

Страх перед невідомістю

Увага жінки, яка чекає дитину, повністю спрямована на свої відчуття. І чудово, якщо чоловік з розумінням ставиться до переживань дружини. Але найчастіше це викликає у партнера роздратування, що і призводить до конфліктів. Однак це період важкий і для майбутнього батька. Відсутність батьківського інстинкту призводить до проблем звикання до нового порядку життя. Та й тягар матеріальної відповідальності тепер лягає тільки на його плечі. Але якщо в сім’ї є любов, повага і розуміння, то всі конфлікти вирішаться швидко і легко.

Народження

І ось, нарешті, з’явилася на світ маленька людина, якої так довго чекали. Але разом з цим вся увага тепер перемикається на малюка, бо йому так необхідна турбота та опіка. Догляд за дитиною – непросте завдання, яке вимагає повної самовіддачі. Часто на цьому етапі один з батьків не готовий до такого повороту подій. Обговоріть з партнером, хто і який внесок може внести по догляду за дитиною. Кого з родичів або няню залучити, щоб побути вдвох.

3 роки – процес соціалізації дитини

Ось тепер роль батька грає величезне значення, тому що дитина переходить під сферу його впливу. Він знайомить малюка з навколишнім світом, водить в садок і школу, розповідає, що таке добре і що таке погано. Тато може багато не дозволяти і забороняти дитині, але є мама, яка завжди любить просто так. І дитині дуже важливо знати і відчувати цю любов. Це добре для його розвитку. Але часто мами беруть на себе занадто багато функцій, запевняючи себе, що ніхто не зможе піклуватися про її чадо краще, ніж вона. Десь вона права. Однак  дайте час татові побільше бути з дитиною і результат перевищить ваші очікування.

Період статевого дозрівання дитини

У цей період дівчинки повністю переходять під вплив матері, яка вчить її бути жінкою. Хлопчики ж залишаються в сфері впливу батька і, відповідно, вчаться бути чоловіками. Але й тут часто виникає дисбаланс. Мама починає вчити хлопчика бути чоловіком, або, навпаки, тато вчить доньку бути жінкою. Цей метод виховання призводить до того, що така дитина виросте невпевненою в собі і не зможе виражати себе на 100 %.

Ревнощі

Чоловік, як правило, відчуває, що через дитину він багато чого недоотримує. Така ситуація часто стає причиною конфліктів (так старші діти відчувають неусвідомлені ревнощі до батьків через молодших братів і сестер). Щоб уникнути подібної ситуації, переконайтеся, що ви вже емоційно виросли.

Бережіть себе і свою сім’ю. Тільки взаєморозуміння може врятувати будь-яку ситуацію.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.