Як відучити дитину від соски

Написала:  
Представленно в рубриці: Погані звички

Як відучити дитину від соски

Ну от і підріс ваш малюк і пора говорити сосці «Прощай!». Як це зробити, щоб дитина пережила цей епізод без стресів?

Як і будь-який процес “кидання” шкідливої ​​звички, процес відучення від соски досить трудомісткий і вимагає особливого терпіння і любові батьків. Щоб найбільш легко дитина розлучився з соскою, слід “зловити” момент, коли дитина психологічно готовий це зробити.

Перші ознаки готовності – це:

– Дитина здатна заснути без соски (слідкуйте, щоб малюк не замінив соску на пальці);

– Дитина не просить соску і не виявляє до неї інтересу.

Можливо, варто спробувати відучити від соски тоді, коли режим вашого дня трохи збився – ви ходили в гості чи їздили в поїздку. У дитини і так в цей день досить вражень, щоб не згадати про соску (хоча може спостерігатися і, навпаки, сильна тяга посмоктати). Дивіться по своїй дитині.

Як повинні повести себе батьки:

– Не пропонуйте соску самі.

– Випробуйте всі методи розваг і відволікання дитини вдень: грайте, читайте книги, приготуйте разом улюблену страву, ліпіть з пластиліна, малюйте, танцюйте.

– Відволікти дитину від соски на ніч складніше: заспівайте дитині колискову, розкажіть казку. Зрештою, протримайте дитину довше, щоб вона сильніше втомилася і заснула максимально швидко і без соски. Якщо малюк добре засинає після ванни, то купайте його довше. Погодуйте його добре на ніч.

– Намагайтеся прибрати соски, щоб вони не траплялися дитині на очі.

– Виймайте соску з рота на ніч, як тільки дитина заснула.

– Якщо дитина при засипанні намагається засунути в рот палець замість соски, то просто потримайте дитину за ручку. Як правило, 10 хвилин цілком достатньо, щоб дитина не тягнула руку знову в рот.

– Запропонуйте обіймати іграшку в ліжечку замість соски.

Як відучити дитину від соски, якщо їй вже 2 і старше?

– Якщо відучення дитини затягується (віком від 1,5-2 років і старше) «загубіть» соску в межах квартири. Подивіться на реакцію малюка. Якщо трапиться істерика, то пропажу краще виявити. Якщо ні – то це вже успіх.

– Потай від дитини надрізати соску. Зіпсовану соску смоктати некомфортно.

– Відрізати по кружечку від соски кожен день, поки не залишиться тільки основа.

– Домовитися з дитиною. Ви виконуєте її бажання взамін відмови від соски.

– Сховати соску і сказати, що гномик забрав, зате натомість буде приносити добрі сни.

– Залиште дитині соску тільки для віку 0 +. Вони маленькі для старших діток. Помучиться, сама кине.

Пояснити дитині, що у всіх у роті пусто (немає соски) – і у дорослих, і у його іграшок, і у інших діток. Пояснити, що і дитині немає необхідності смоктати соску. Нехай спробує пояснити дитині значуща для неї людина, не обов’язково батьки. Адже іноді слова іншої людини доходять краще, ніж те, що говорить мама (навіть якщо говориться одне і те ж).

Коли починати відучувати від соски?

Універсального поради немає. Кожен випадок індивідуальний і залежить від батьків і конкретного малюка.

Є різні етапи розвитку дитини. Першим з таких етапів дорослішання є період 3-6 місяців. Не дивно, що саме в 4 місяці найчастіше трапляється відмова дитини і від грудей.

Якщо вам дискомфортно, і ви боїтеся, що пізніше буде набагато складніше відучити від соски, то можна починати вже у віці з 3-х місяців. Якщо ваша дитина не може спати без соски і прокидається, як тільки та випаде з рота, то, звичайно, варто почати якомога раніше. Спроби робити кожен місяць. Головне, поки відучують від однієї звички не заробити іншу, наприклад, смоктання пальців або невроз.

Є дані, що рефлекс смоктання згасає у дітей до віку 9-10 місяців. Це ще один віковий етап, коли можна спробувати відучити дитину від соски.

Якщо в період до двох років ви все-таки не зуміли відучити дитину від соски, то потім буде трохи легше пояснити дитині, що соска їй не потрібна і домовитися, тому що малюк вже більше розуміє.

В цілому, відучення від соски – це шлях експериментів, тому що кожна дитина індивідуальна і ступінь залежності різна.

Терпіння вам, батьки!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.