Проблеми післяпологової депресії і їх подолання

Написала:  
Представленно в рубриці: Особливі проблеми

Проблеми післяпологової депресії і їх подолання

Стан, званий післяпологовою депресією, в половині випадків такою не є і визначається медичною діагностикою як післяпологовий синдром, що має сприятливий прогноз. Депресія характеризується більш глибокими і стійкими явищами з боку психіки, але всі подібні розлади, що спостерігаються приблизно у 25% молодих мам, вимагають адекватних заходів щодо їх подолання.

Післяпологовий синдром характеризується зниженням загального тонусу, апатією, порушеннями сну, зниженням апетиту. Часто жінка відчуває пригніченість через відсутність всепоглинаючої любові до малюка, почуття провини за те, що дитина не приносить їй очікуваної радості, а навпаки, вимагає багато уваги і турботи, яких у мами, на її думку, часом не вистачає. Ця вина є уявною, яка не відповідає реальному стану речей.

Слід чітко розуміти, що жіночий організм після пологів переживає глибоку перебудову, що супроводжується великими витратами енергії і часто є справжнім стресом для нервової системи.

Період адаптації

Період адаптації до нового стану займає, на думку психологів, близько трьох місяців, причому ця адаптація є взаємною для матері і немовляти. Тому занепокоєння дитини, деякі проблеми зі сном або травленням цілком природні і не повинні викликати у молодої мами зайвої тривоги або валити її у відчай. Їй слід обов’язково приділяти деякий час спілкуванню з друзями і близькими, улюбленому заняттю або турботі про себе. Дуже небезпечний стан ізольованості, у який іноді потрапляє жінка з власної ініціативи, переконуючи себе, що її обов’язок – присвятити весь свій час дитині.

Добре, якщо близькі переконають її, що вона не повинна позбавляти себе спілкування, дуже важливого для відчуття повноти і радості життя, яких на перших порах після пологів молодій мамі може не вистачати. Родичі можуть дати їй зрозуміти, що вона сама заслуговує любові й уваги не менше, ніж новонароджений, добре, коли вони можуть надати допомогу у догляді за малюком і надати їй деякий особистий час. Ця допомога тим більше важлива, іноді жінка під гнітом уявної провини і неминущого занепокоєння схильна брати на себе все нові турботи, через що утворюється порочне коло, що не дозволяє їй вийти зі стану пригніченості і зневіри.

Новонароджена дитина дуже швидко росте, змінюється на очах батьків і поступово емоційний фон мами набуває світлі фарби, відкриваючи їй нові можливості та враження.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.