Дитяча брехня, що робити?

Написала:  
Представленно в рубриці: Особливі проблеми

Дитяча брехня, що робити?Практично в кожній родині стикаються з проблемою під назвою дитяча брехня. Часом, батьки забувають, що брехня це один із способів пристосуватися в суспільстві. З дітьми більш молодшого віку потрібно використовувати різні підходи до формування чесних взаємин. Якщо у вас підростає маленький брехунець, спробуйте дати вихід його фантазіям способами перерахованими нижче.

Однак, не варто плутати брехню і дитячі фантазії. Психологи стверджують що малятко у віці 6-7 років може відрізняти реальність від своїх фантазій. А до цього моменту, можете спокійно ставитися до фантазій дитини, поки вона живе у своєму вигаданому світі. Краще в цей період направити малюка на творчий розвиток і зайняти його.

У багатьох батьків виникає питання, чим зайняти дитину в 2-3 роки, щоб впоратися з проявом дитячої брехні? До речі, дітям у цьому віці, в силу особливостей розвитку нервової системи, властива забудькуватість. Наприклад, малюк може дійсно не пам’ятати, що це він з ранку дістав машинки з коробки з іграшками, хоча вам здалося, що він вас:

а) не послухався, коли ви попросили його прибрати за собою;
б) набрехав вам, що це не він навів безлад. У цьому випадку намагайтеся розвивати дитячу пам’ять за допомогою різних ігор посібників.

Ніщо так не приходить на допомогу батькам маленьких фантазерів, як навчити дитину малювати. По-перше, ви можете використовувати терапію малюнком для того, щоб показати, що вигаданий світ не тотожний реальності. Для цього спробуйте малювати сценки з книжок, улюблених мультфільмів або серіалів. Попросіть малюка розповісти вам, що саме він намалював, уточніть, а чи зустрічав він намальованих героїв в дитячому садку і т.д.

По-друге, якщо вам здається, що дитяча брехня викликана якимось розладами або проблемами в житті дитини, то тут на допомогу вам також прийде малюнок. Тільки в цьому випадку необхідно попросити малюка намалювати, що з ним сталося сьогодні в садку або на майданчику, в які ігри він грав з друзями і т.д. Попросіть прокоментувати отриману картинку, перериваючи дитину нейтральними питаннями, які краще допоможуть вам розібратися в ситуації.

Можливо, наступна порада здасться вам дивною, але постарайтеся бути щирими, у відносинах з іншими людьми, і, в першу чергу, у відносинах між членами вашої родини. Пам’ятайте, що діти дуже добре відчувають нещирість. Якщо вони бачать, що ви самі, як мовиться, не дуже чисті на руку, то, чого ж ви можете вимагати від них.

І не давайте дітям обіцянок, які ви не зможете виконати, або ж тримайте своє слово до кінця!

 

 

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.