Як підготувати чоловіка до батьківства

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

Як підготувати чоловіка до батьківстваДля чоловіка стати батьком – подія не менш хвилююча і відповідальна, чим для жінки. І в цьому йому потрібно допомогти

Часто дівчатам здається, що найскладніше – це повідомити своєму коханому, що він незабаром стане батьком. Насправді, навіть тоді, коли майбутній тато виявився ощасливлений такою несподіваною новиною, це ще не гарантія того, що він зможе витримати всі труднощі побуту після народження малюка і просто не втече …

Та, як не сумно, але більшість сімейних пар розлучаються тоді, коли їх малюкові немає ще й року. А якщо все продумати заздалегідь, то можна уникнути і перевтоми, і нерозуміння, і виснажливих безсонних ночей.

Отже, поради як підготувати чоловіка до батьківства

Облік чоловічої психології

Для початку добре б дізнатися про деякі особливості чоловічої психології, коли справа стосується батьківства.

По-перше, якщо чоловік, як тільки він дізнався про те, що стане батьком, не став підстрибувати до стелі від радості – це ще не означає, що він не радий. Просто чоловіки не настільки емоційні, як жінки, і все бачать у світлі раціоналізму і практичності. І перші думки, які приходять після приголомшуючої новини – як тепер зміниться його життя, де брати гроші, що взагалі тепер робити …

По-друге, в силу фізіології у чоловіків абсолютно інша реакція на плач дитини, ніж у жінки. Для мами плач малюка – це сигнал про те, що крихітці щось потрібно, йому некомфортно або він голодний. Навіть тільки що народивша жінка ніколи не сплутає плач своєї крихітки з плачем інших новонароджених діток. А ось чоловіка дитячий плач дратує. Навіть дві години в салоні літака, де плаче дитина, для представників сильної статі – справжнє катування.

По-третє, психіка жінки неспроста вважається куди стійкіше, ніж чоловіча. Материнський інстинкт – велика сила. Втомлена, змучена жінка завдяки величезній любові до малюка може не спати кілька ночей, забути про свій зовнішній вигляд, харчуватися будь-яким салатом або позбавленими смаку пельменями … А ось чоловік втрачає сили вже після другої неспокійної ночі і тихо мріє абикуди втекти.

Лікнеп для чоловіка

Отже, головна новина повідомлена, до пологів ще далеко, а кохана людина поки має уявлення про майбутню дитину тільки по зростаючому животі жінки. Ось зараз і потрібно зайнятися таким собі лікнепом. Адже чоловіки знають про дітей катастрофічно мало. Нерідко вони взагалі уявляють собі новонароджених як рожевощоких янголят, які тільки посміхаються і мають, природно, ангельський характер. Або як без кінця репетують злобних маленьких істот. Тому майбутнього тата самий час поводити «на екскурсію» до подруг з маленькими дітьми. Нехай це буде виглядати як запрошення на чай або торжество. А там вже ненав’язливо коханому можна розповісти про особливості маленьких діток, труднощів догляду за ними і радощі, які вони приносять. Як вони роблять свої перші кроки і говорять «тато», як їх вчаться годувати молоді батьки і з яким задоволенням вони грають зі своїми дітками.

Головне – щоб у майбутнього тата склалося позитивне враження про маленьких дітей, але він усвідомлював, що труднощі в цій справі є, нехай і переборні.

Похід на УЗД і спільні пологи

Навіть вченими не так давно було виявлено, що у чоловіків батьківські почуття прокидаються куди швидше, якщо вони відвідували разом з коханою УЗД і допомагали їй на пологах. Але, навіть, якщо коханий категорично проти участі в подібних процедурах, все одно йому можна приносити з УЗД роздруковані фотографії майбутньої крихітки, а на пологах попросити побути разом тільки в період перейм. У будь-якому випадку, чим більше чоловік приймає участь і допомагає своїй коханій у виношуванні і народженні малюка, тим більше він буде відчувати прихильність до своєї народженої кровинки, і тим легше йому буде адаптуватися до нового способу життя після її народження.

Спільний сон

І ось малюк народився … Радісна подія додає сил і енергії, але навіть вони вичерпуються швидко, якщо не висипатися. До того ж, новоспеченому щасливому батькові щоранку ще й потрібно ходити на роботу, і якось там міркувати. Всі роздратування і сварки в цей період виникають саме від недосипу і втоми.

Тому, краще забути про всі «споківські» ідеї і подумати про свою сім’ю. А для цього не потрібно намагатися змушувати новонародженого малюка спати в окремому ліжечку, якщо це не виходить. Звичайно, є спокійні діти-сангвініки, які можуть спати всю ніч вже з перших днів свого народження. Але більшість діток плачуть – вони бояться самотності, темряви і відсутності мами. Вони ще не адаптувалися до життя поза її тіла. Ось чому сучасні психологи і неонатологи настійно рекомендують жінкам вночі класти малюка поруч з собою. А для цього в дитячому ліжечку потрібно зняти одну стінку і приставити ліжочко до батьківського.

Залишається прилаштувати слабкий світильник біля ліжечка – і спокійний сон мами і тата гарантований. Коли вночі буде прокидатися дитинка – втомлені сонні батьки вже не будуть її качати по черзі. Мама просто запалить світильник, посунеться ближче до крихітки і тихенько його погодує. Дитина поїсть і буде спати далі. А так як його вже ніхто не носить і не горить яскраве світло, день з ніччю він плутати не буде.

Полегшений побут

Дуже важливо там, де це можливо, полегшити побут. Не потрібно пробувати повторювати подвиг наших матерів і днями прати підгузники (як би вони самі цього не хотіли), або годинами намотувати кола в сквері, щоб малюк спав у колясці. Куди краще придбати памперси, а малюка взагалі носити в модному слінгу, де він себе прекрасно почуватиме. А зі слінгом можна із задоволенням пройтися і по магазинах, і сходити з новоспеченим татом навіть в ресторан.

Розподіл обов’язків

Будь-яка жінка втомлюється з новонародженим малюком, особливо, якщо немає додаткової допомоги у вигляді бабусь. Але навіть тоді не варто здійснювати поширеної помилки – коли чоловік утомлений приходить додому з роботи, давати йому малечу прямо з порога («твоя зміна»). Інакше взаємного роздратування і докорів не уникнути. У цьому випадку краще домовлятися, як і в загальному розподілі обов’язків.

Приємні моменти

Як би не втомлювалася з дитиною жінка, дуже важливо підтримувати себе у формі. Краще зараз хоч трохи стежити за фігурою, ніж потім намагатися скинути 30 кг. І краще зараз стежити за своїм зовнішнім виглядом, зачісуватися, вдягатися не в ганчір’я, ніж після розлучення «починати життя з чистого аркуша».

І дуже важливо шукати позитивні моменти. Звичайно, дитина підросте і буде легше, але важливо, щоб і зараз сімейне життя було щасливим. А для цього потрібно гуляти вечорами втрьох, відпочивати на природі, ходити в гості до друзів. Нехай чоловік частіше знімає свою малечу на відео (вони це обожнюють), а самого його обов’язково потрібно хвалити і говорити, який він чудовий батько і яка цінна його допомогу.

Трохи оптимізму, жіночої ласки і терпіння – і навіть найважчий період після пологів буде згадуватися з радістю!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.