Відпочинок з дитиною в Чорногорії

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

Відпочинок з дитиною в Чорногорії

Найкорисніші дані про відпочинок з дитиною в Чорногорії. Я б навіть сказала, керівництво до дії.

Плюси відпочинку з дитиною в Чорногорії:

– Приємний мікроклімат. Море, гори, багата рослинність – поєднання дивовижне. Сонце не пекуче, набагато м’якше, ніж у тій же Туреччині чи Греції.

– Екологія у всьому. Найчистіше повітря, натуральні продукти.

– Свіжі продукти. Як написала одна матуся: «За період відпустки жодного разу не прийшло в голову в супермаркетах і на ринку перевіряти терміни придатності продукції. Все настільки свіже! »

– Цікава країна, багато визначних пам’яток. Є що подивитися батькам з маленькою дитиною, які не люблять задовольнятися тільки пляжним відпочинком.

Невеликі відстані дозволяють за розумний час доїхати до багатьох пам’яток. Правда, багато доріг – це серпантин. Гори, все-таки.

Чому відпочивати в Чорногорії чудово саме з дитиною 0-1-2 років?

1. Бо сильно прикипіти до дитячих майданчиків дитина ще не встигла.

2. Малюк більше потребує присутності мами і тата, а де знаходитися дитині, по суті, без різниці.

3. Дитина позитивно сприйме види природи (а види прекрасні!), І види пам’яток.

4. Їй потрібна мінімальна розважальна персональна програма.

5. Не потрібні аніматори.

Розваги для маленьких в Чорногорії

Розваг в Чорногорії для дітей об’єктивно мало, хоча щось у даному напрямку все-таки робиться.

Дитячі майданчики.

Дитячі майданчики організовуються господарями апартаментів і готелів. Вони безкоштовні для постояльців. Також є майданчики у скверах, але їх об’єктивно мало. Дитячі майданчики безкоштовні для відвідин.

Аквапарки

Водні атракціони (гірки, батути) організовані в різних частинах на узбережжі Чорногорії, так що при бажанні додатково розважити дітей, можна пошукати таких веселощів. Атракціони платні.

Пляжі Чорногорії

Обмовимося відразу, Чорногорія – це не острова «Баунті». Чорногорію за видами часто порівнюють з Кримом. Тому якщо ви вважаєте, що в Чорногорії вас чекають найкращі пляжі світу, то це брехня. За кращими пляжами світу – не сюди. Так, пляжі в Чорногорії є, і в Будві вони непогані, але не чарівні. У Герцег-Новскі пляжі взагалі різноманітні: бетонні (коли спуск у воду здійснюється прямо з бетонних плит по драбинці), дрібна галька, велика галька, піщані.

Але щоб ви розуміли: пляжі компактні. А в сезон ще й багатолюдні. Для справедливості зазначу, що пляжів там безліч і безлюдні знайти також під силу. Просто є популярні пляжі, або пляжі при готелі, а є «дикі».

Для маленької дитини пляжі – це вже розвага (пісок або галька).

Найкомфортніші пляжі для перебування з дітьми в Чорногорії – це пляжі в містечках Бечічі, Рафаїлович, Петровац, Дженовічі, Ігало (останній ще й з лікувальними грязями). Ці пляжі вкриті дрібною галькою. Якщо ви прихильник піщаних пляжів, то вам пряма дорога на південь, ближче до Албанії, в Улцин. Однак відгуки по Улцин неоднозначні (каламутна водичка через пісок, бруд на пляжі).

Рекомендації по відпочинку з дитиною в Чорногорії

1. Апартаменти. Не економте на них. Оптимально взяти апартамент з окремою спальнею (щоб номер був хоча б двокімнатній). Тоді у вас буде більше особистого простору, коли дитина спить. Та й спеку ви будете перечікувати в номері. Дитині буде більше місця для ігор.

2. Місцезнаходження апартаментів. Вибирайте місцевість, де вам не доведеться ходити з коляскою далеко в гору або по сходах.

2. Пральна машина. Уточніть, чи буде пральна машина в номері (це трапляється рідко) і скільки коштуватимуть послуги пральні.

3. Блендер і мікрохвильова піч. Уточніть по комплектації кухні про ті агрегати, якими ви користуєтеся при готуванні їжі дитині (якщо збираєтеся готувати дитині самі).

4. Прибирання в номері. Часто воно заявлене​​, але про нього потрібно нагадати.

5. Комарі.  Недоліки корисного клімату – комарі, присутні удосталь навіть у вересні. Тому запасаємося фумігаторами, кремами та дитячими браслетами від комарів.

6. Автомобіль. Чорногорія – невелика за площею країна. Якщо ви не прихильник повертатися на відпочинок в одну і ту ж країну знову і знову, то оглянути країну ви зможете на орендованому автомобілі. Не забудьте про дитяче автокрісло. Якщо ви не керуєте, то замовте автомобіль з водієм на пару днів: зможете об’їхати всю країну (або більшу частину), і зупинитися там, де вам найбільше сподобається. До того ж, водій часто виконує роль гіда, і може багато підказати.

7. Коляска таки потрібна: поспати на пляжі, в кафе, піти на тривалу прогулянку – вечірній променад, використовувати коляску на піших екскурсіях. Якщо коляску ви не візьмете, то ви її неодмінно купите прямо в Чорногорії. Краще беріть коляску-тростину – вона легка і компактна.

Добре, якщо ви дружите з ерго-рюкзочком або хіпсітом. Вони можуть істотно допомогти при походах по сходах і в гори, однак поспати в положенні сидячи дитині буде складніше.

8. По можливості, візьміть з собою ще й бабусю. Так буде більше шансів відпочити всім.

Харчування дитини в Чорногорії:

Основний страх всіх батьків «Чим нагодувати дитину в Чорногорії?» Якщо дитина вже їсть із загального столу, то нагодувати її там не важко – супи, фрукти-овочі, молочка (дуже свіжа, але нетрадиційна), м’ясні страви.

Гречку везіть із собою, в Чорногорії нашої традиційної гречки немає.

Дієтичне харчування завжди знайдете, а якщо не знайдете, то в канобах (місцевих ресторанчиках) завжди зможете попросити модифікувати блюдо під більш дієтичне для дитини (без приправ, деяких інгредієнтів). Такі прохання сприймаються з розумінням.

Якщо дитина харчується готовим харчуванням з банок, то везіть м’ясні банки з собою. Інші можна докупити на місці загальновідомих марок – Gerber, Hipp.

Отже, відпочинок в Чорногорії з дитиною прекрасний. Важливо бути у всеозброєнні і продумати відпочинок до дрібниць.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.