Перший Новий рік у житті

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

pershyj-novyj-rik-u-zhyttiКоли ми були маленькими, а наші мрії – великими, ми чекали новорічну ніч з завмираючим серцем. А сьогодні в нашій сімейній компанії додалося тих, хто чекає казки. І вперше ми зустрічаємо це найкраще у світі свято в новому складі.

Перший Новий рік вашого малюка! Його перша ялинка, різнокольорові гірлянди, мама вся в блискучому, тато закотив рукави і – готуйтеся! – Розкриває банку з горошком для олів’є. Усі щасливі. Ще рік або два тому можна було гуляти всю ніч на дачі у друзів, стріляти петардами або розпалювати багаття під останні естрадні хіти у власному виконанні. А тепер прийшов час бути трохи розсудливішими. І якщо ви не наважуєтесь запакувати своє новонароджене чадо в коляску і на третій швидкості – в ліс, під живу ялинку, не біда. Зрештою, діти досить швидко ростуть. Та й Новий рік з дитиною може принести багато радості.

Склад гостей

Отже, банка з горошком відкрита, задоволене і сите пташеня обвите мішурою (сподіваюся, ви його нагодувати не горошком?), мама і тато – з аперитивом, звучить приглушений джаз. І в цю чарівну ідилію вклинюється телефонний дзвінок. Рідна теща (або свекруха) вирішує скрасити молодому подружжю їх перший батьківський Новий рік.

Звичайно, свій олів’є ви розраховували з’їсти тет-а-тет. Але на рідню саме сьогодні нахлинули спогади про те, як багато  років тому ви лежали з голою попкою під своєю першою ялинкою і з захватом трясли брязкальцем. І ось тепер дуже схоже брязкальце, але тільки ще краще, ще більше і ще гучніше придбала невтомна бабуся для свого  улюбленого онука. Негайно вручити! «Звичайно, мама, приїжджайте». А тобі, милий (мила), я висловлю все про твоїх батьків пізніше. А може, нехай приїжджають! В кінці кінців, ви заслужили, щоб вас, батьків, привітали і надарували вам подарунків.

Помилкове рішення № 1: зберемо всю сім’ю у нас

Звичайно, можна відсвяткувати в будинку в одних, взявши з собою інших. Реально зібрати всіх і у себе, якщо у вас є можливість організувати вечерю на 20 осіб. Не варто також забувати і про небезпеку, що дідусі та бабусі, зібрані навколо вашого чада, можуть не знайти спільної мови. Тут малюється картинка святкування в родині, де дідусі не зійшлися в поглядах на те, як правильніше зрубати ялинку, а бабусі гризуться через приготування холодцю. Ситуація може дуже ускладнитися, якщо рівень життя в обох сім’ях відрізняється, і в одній кращим подарунком вважається «вовняний костюмчик, щоб ще й на наступну зиму був», а в іншій – залізниця вартістю як справжній паровоз.

Помилкове рішення № 2: і там, і там

Тобто 31-го ввечері у твоїх батьків, а 1-го у моїх. Це, безсумнівно, можливо, якщо всі проживають в одному місті. Якщо ж ні, то знайте, що ви наближаєтеся до катастрофи. До того ж дорослі ще здатні пережити вечері в стилі Гаргантюа. Але для дитини подібний марафон жахливий. Уже той факт, що їй потрібно шикарно виглядати і ідеально поводитися на своїй першій вечірці, дитину нервує. Якщо ж наступного дня маля поїде ще й до іншої бабусеньки за тридев’ять земель, то точно втратить останні залишки терпіння і зустріне свято, волаючи на все горло. Під несхвальним поглядом бабусь, тіток і їх подруг, кожна з яких вважає своїм обов’язком поділитися з вами порадами і рецептами з виховання справжньої нерозпещеної дитини.

Помилкове рішення № 3: кидаємо всіх і їдемо відпочивати

Готуйтеся до невеликого нападу нудьги біля басейну, коли, відчуваючи дискомфорт від різниці в часі, ви раптово усвідомлюєте, що настав час подарунків і святкових поздоровлень, які ви звикли отримувати в колі сім’ї. Вам стане ще гірше, коли в клубі готелю ви відчуєте всю тужливість «новорічної вечірки з оркестром і кітч-анімацією, розмороженою новорічною вечерею і дешевим шампанським. Ви питаєте себе, що ви тут робите разом з іншими іноземцями і дитиною (якщо ви передбачливо не підкинули її бабусі). І ви, без сумнівів, будете невпинно звинувачувати себе за те, що позбавили всю родину теплого сімейного Нового року.

На все свій час

Звичайно, кожен буде тягнути до своїх батьків. Зійтися можна на компромісі: цей рік – у моїх, наступний – у твоїх. Сімейні пари зі стажем вам скажуть, що це єдиний спосіб вийти із замкнутого кола. Врешті-решт, у нас ще є старий Новий рік і Різдво! До 3-4 років малюки проковтнуть без проблем історію про те, що Дід Мороз завжди приходить трохи раніше Нового року до бабусі Ніни і спізнюється до бабусі Світлани.

Всього і побільше!

Що подаруємо маляті? Питання про подарунки постає, навіть якщо головний герой свята не вміє не тільки ходити, але й сидіти. Проте не варто ставитися до цього питання легковажно. З «усміхненої» чашечки, оснащеної очками, носиком і ротом, може початися шлях вашого вундеркінда до пізнання, або з високого дитячого стільчика, куди ви посадите малюка, немов на трон. Одне точно: не варто дідусям дарувати радіо керовану машину онуку, який ще не навчився навіть фокусувати погляд, а бабусі обкладати свій маленький скарб в повзунках повним зібранням творів Жуль Верна.

Помилкове рішення: він занадто малий, щоб отримувати подарунки

Ви не можете з ним так вчинити! Він поставить вам це в докір тридцять років по тому, коли спільно зі своїм психотерапевтом прийде до висновку, що його небажання утриматися на одній роботі більше півроку – віддзеркалення вашого ставлення до нього в дитячому віці. Малюк ще не розуміє всю важливість моменту? Хто може сказати це напевно? Вже якщо він все відчував і чув, ще не народившись на світ, то тепер дуже точно знає, чого йому хочеться, крім тепла та їжі: вашого святкового настрою.

Святкувати по-справжньому

Неважливо, подаруєте ви малюку дорогий подарунок чи ні, посадите його причепуреного біля ялинки або укладете спати, як завжди. Головне, щоб у вас був гарний настрій, а вже малюк вам за це віддячить.

Подарунковий набір

Коли роздавати подарунки? Коли мама була маленькою, Дід Мороз завжди приходив опівночі. Її батьки вважали, що це єдиний спосіб дозволити всій родині брати участь у розпакуванні подарунків. Адже з ранку дітям доведеться чекати, поки батьки прокинуться і подолають похмільний синдром. Але тато, на жаль, дотримується ранкової традиції. «Так набагато романтичніше!» Який з двох переможе у встановленні правил?

Кожна сім’я зберігає свій ритуал. Це навіть логічно, адже в дідуся з бабусею, в гостях у яких ви святкуєте цей Новий рік, можуть бути й інші онуки, і треба якось дійти згоди. А зміну правил можна елементарно пояснити наприклад тим, що в Діда Мороза різний термін доставки подарунків.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.