Десять дитячих рефлексів

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

Десять дитячих рефлексівПоки грудна дитина розвивається, у неї можуть з’являтися, а потім зникати різні рефлекси, серед яких 10 основних. Наявність їх у новонародженого говорить про його повноцінність. Якщо у вас немає можливості показати малюка педіатрові, можете перевірити рефлекси самостійно.
1. Хапальний рефлекс (рефлекс Робінсона). Якщо покласти палець на долоню малюка, він міцно затисне його своїми пальцями.

2. Рефлекс обіймів (рефлекс Моро). Якщо ляснути по столику, де лежить немовля, зробити різкий звук (але так, щоб малюк не злякався) або просто злегка поплескати його по сідницях, дитина розведе ручки в сторони і зведе їх на грудній клітці, немов обійме сам себе.

3. Рефлекс повзання (рефлекс Бауера). Малюка кладемо на животик, а ступні підпираємо долонею. Дитинка починає штовхатися п’ятами і здатна так проповзти.

4. Рефлекс автоматичної ходьби та опори. Візьмемо малюка за тулуб в районі пахв. Поставимо на ніжки. Дитина почне напружувати ніжки так, немов хоче стояти. А якщо пронести її над столом так, щоб вона могла відштовхуватися, вийде щось, що нагадує ходьбу.

5. Долонно-ротовий рефлекс (рефлекс Бабкіна). Якщо натиснути на розкриту долоню немовляти, він відкриє ротик, злегка нагнувши голову до грудей.

6. Хоботковий рефлекс. Якщо швидко, легко, але відчутно натиснути на губки малюка, він складе їх трубочкою, схожою на хобот.

7. Пошуковий рефлекс (рефлекс Куссмауля). Завдяки цьому рефлексу немовля безпомилково знаходить материнські груди. Якщо чимось доторкнутися поруч з ротиком немовляти, кутики його губ опускаються, а головка повертається убік дотику.

8. Захисний рефлекс. Навіть коли дитина настільки маленька, що погано тримає голівку, вона в змозі нею крутити в різні боки, як тільки опиниться на животику, немов спостерігає, звідки може загрожувати небезпека.

9. Рефлекс Галанта. Роздягненого малюка треба покласти на стіл догори спинкою і провести рукою вздовж хребта, не зачіпаючи хребців. Спинка прогнеться дугою, відкривши ту сторону, де проводили рукою, а ніжка з цього боку зігнеться в коліні і тазостегновому суглобі.

10. Рефлекс Переза. Якщо провести по самому хребту від крижів до шиї, злегка натискаючи, малюк закричить, випрямить корпус, а лікті і коліна зігне.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.