Чи потрібно переучувати дитину-лівшу писати правою рукою?

Написала:  
Представленно в рубриці: Від 3 до 7

Чи потрібно переучувати дитину-лівшу писати правою рукою?

Моя маленька племінниця цього року пішла вчитися в перший клас, вона – лівша. За час ще мого навчання в школі у нас в кожному класі хоч по одній такій людині, але було. Коли вони писали, то повертали зошит в інший бік, деякі не могли швидко писати. В однієї дівчинки на бічній стороні долоні були навіть мозолі від листа і рука весь час була в пасті. У дитинстві я не особливо замислювалася про таких людей, але зараз мені стало цікаво і ось, що я про них дізналася.

1. Здібності ліворуких людей

Перечитавши досить таки пристойну кількість літератури з цієї теми, я дізналася, що лівші часто володіють відмінним музичним слухом і красивим тембром голосу; вони дуже добрі і довірливі, легко потрапляють під вплив секундних емоцій, їм важко даються в початкових класах писання і читання (ох, відчуваю, нас з племяшкой це теж чекає).

Я помітила, що моя племінниця, коли грає на комп’ютері, тримає мишку правою рукою, а гра розрахована на дуже швидку реакцію. Значить, у неї добре працює і права рука, але ложку і ручку вона тримає лівою рукою. Кажуть, коли люди можуть використовувати і праву і ліву руки – це сприяє стимуляції обох півкуль мозку, допомагає розвитку та отримання багатьох нових навичок. Але не варто забувати про харчування яке покращує роботу мозку.

Великою трудністю для ліворуких дітей є те, що весь наш світ обладнаний під правшів, тому їм доводиться підлаштовуватися.
До речі, багато відомих людей було лівшами: і Колумб і Олександр Македонський і Наполеон і Леонардо да Вінчі і Павлов, і Чарлі Чаплін, і Біл Клінтон і легендарний Лівша, який блоху підкував.

2. Чи варто переучувати лівшу

Те, що дитина виконує більшість функцій лівою рукою – це не його хвилинне бажання і рішення, це закладено в нього генетично ще у внутрішньоутробному формуванні. У нього деяким чином вже сформований мозок, психіка, а втручання у справи природи можуть мати серйозні наслідки. Наслідком цього є дратівливість, запальність, нервозність, примхливість дитини. Це те, що стосується психічного стану.

Нерідкі випадки, коли психологічна травма може відбитися на здоров’ї. Стрес може викликати шкірні захворювання, знизити працездатність, надмірну стомлюваність.

Мені здається, що зараз стало більше народжуватися ліворуких дітей або, може бути, раніше їх просто перенавчали писати правою рукою. Але одне зрозуміла точно: нашої дитини ми чіпати не будемо, дівчинка пристосується і їй буде затишно в праворукому світі.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.