Забороняти або балувати дитину?

Написала:  
Представленно в рубриці: Від 0 до 3

Забороняти або балувати дитину?

Любити – означає балувати? Зовсім ні. Любити треба так, щоб дитина навчилася любити і поважати близьких людей. Привчати до цього треба з перших років життя. На виховання слово «рано» не поширюється. «Пізно», втім, теж.

Розпещеність часто прищеплює в дитині егоїзм, жорстокість, запальність. Виростаючи, розпещена дитина відчуває стрес, отримуючи від навколишньої дійсності психологічні уроки життя. І страшно те, що дитина, вихована в рамках вседозволеності, не зможе зрозуміти, у чому причина його невдач, чому вона самотня і нещасна.

Отже, щоб така участь не наздогнала вашого малюка в майбутньому, треба брати в руки його сьогодення. Але робити це потрібно без зайвого фанатизму. Багато батьків, вислухавши поради дитячих психологів, застосовують методи виховання на піврічних малюках – не беруть на руки, обмежують вираз емоцій. Самі того не розуміючи, вони здійснюють грубу помилку, позбавляючи себе задоволення приголубити улюбленого малюка. Характер дитини починає формуватися з восьми місяців. Так що якщо малюк обливається в ліжечку сльозами, поспішіть його скоріше взяти на руки, його характер тут ні до чого.

А ось діткам старше року вже треба пояснювати, що таке добре і що таке погано:

1. Небезпека

Малюки повинні мати уявлення про те, що не можна робити ні в якому разі. Вони повинні побоюватися тих предметів і явищ, які несуть небезпеку і загрозу життю. Вогонь, висота, побутова хімія, бродячі собаки – все це повинно входити в список головних «не можна».

Перші ж прояви неналежної поведінки повинні бути помічені батьками. Зробивши щось погане раз, другий може не повторитися, якщо мама і тато вчасно на це відреагують. Реакція може бути у вигляді заборони на улюблені дитиною іграшки.

3. Однодумці

Якщо лає мама, тато, бабуся і дідусь мають становити частину команди однодумців. Коли один член сім’ї дає урок хорошого тону, а інший гладить по голівці, умовляючи не плакати, результату не домогтися. У питаннях виховання сім’я не повинна ділитися на два табори – злих і добрих. Дитина не зрозуміє своєї помилки і буде користуватися таким становищем при будь-якому зручному випадку, шукаючи захист на стороні, яка все пробачає.

4. Агресія

Якщо ваша дитина вдарила на дитячому майданчику іншого малюка, реакція батьків повинна бути адекватною. Якщо дитина проявляє агресію, виключіть зі своїх методів виховання жорсткі покарання, як наприклад, побиття. Щоб дитина шанобливо ставилася до друзів і близьких, навчіть його цьому на своєму прикладі.

5. Похвала

Хороша поведінка має стати для дитини соціальною нормою, а не способом отримання подарунків. Улюблені іграшки нехай краще стануть приємним сюрпризом під подушкою, ніж спекулятивним прийомом. Ваша дитина слухняна і не викидає фокусів? Похваліть її, не шкодуйте приємних слів.

У вихованні головне не перегнути палицю. Життя малюка не повинно перетворитися на нескінченні «не можна». Так дитина може вирости замкнутою, не розвиненою і з великою кількістю комплексів. Любіть свою дитину і частіше ставте себе на її місце.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.