Темпи збільшення маси і зростання на першому році життя дитини

Написала:  
Представленно в рубриці: Від 0 до 3

rist dytynyТемпи збільшення маси і зростання на 1-му році життя дуже високі. Протягом 1-го місяця довжина тіла дитини збільшується на 3 см, а маса – в середньому на 600 г. Фактично приріст маси на 1-му місяці життя більш високий, якщо врахувати, що в пологовому будинку дитина втратила 200 – 400 г і має потім відновити цю втрату.

На 2-м і 3-му місяці життя діти додають у масі по 800 г і зріст їх збільшується на 2,5 – 3 см на місяць. До 5 міс. маса зазвичай подвоюється, а до року потроюється. Протягом 1-го року довжина тіла дитини збільшується в середньому на 25 см. Маса дитини, інтенсивність її росту певною мірою залежать від стану здоров’я малюка. Якщо дитина захворює, приріст маси може значно зменшитися або зовсім припинитися. У деяких випадках (при захворюваннях нирок, серця) збільшення маси може перевищувати звичайне внаслідок набряків.

Приріст маси дітей пов’язаний і з характером харчування, точніше, з тим, чи відповідає харчування потребам дитини. У здорової дитини недостатня прибавка маси свідчить про голодування, кількісне чи якісне (недоотримання якого-не будь з продуктів), а надлишковий приріст – про перегодовування. Тому треба систематично контролювати приріст маси дитини в дитячій консультації. При хорошому розвитку дитини робити це треба щомісяця, при недостатній прибавці маси, а також у випадках переведення на змішане або штучне вигодовування – кожні 10 днів.

Збільшення маси тіла і росту у дітей першого року життя
tabytcia

Визначати масу тіла дитини необхідно в ранкові години, перед годуванням, бажано без одягу. Збільшення маси тіла може служити показником розвитку.

Для того щоб мати могла сама судити, чи правильно розвивається її дитина, наводимо таблицю збільшення маси тіла і росту у дітей в 1-й рік життя, розроблену Московським науково-дослідним інститутом педіатрії і дитячої хірургії.

Правила користування таблицею прості. Знаючи масу тіла дитини при народженні (припустимо, 3650 г) і вік дитини (припустимо, 4 міс.), Легко визначити масу, яку дитина повинна мати. Для цього в графі 1 знаходимо вік дитини, у графі 3 – збільшення маси за 4 міс. – 2950 г. Отже, у віці 4 міс. дитина повинна мати масу 3650г + 2950г  = 6600г.

У випадку, якщо дитина додала менше норми, потрібно порадитися з лікарем.

Надлишкова надбавка маси, якщо вона не короткочасна (після періоду поганої надбавки), також є несприятливим показником. Справа в тому, що маса немовляти наростає головним чином за рахунок накопичення в організмі води (тканини у дитини на 70% складаються з води) і тільки приблизно на 1 / 3 – за рахунок білків, жирів і солей. Тому надмірна надбавка маси свідчить про затримку в організмі значної кількості води. Це буває при надлишку в раціоні дитини або вуглеводів, або жирів, або і тих і інших одночасно.

Зазвичай батьки радіють, якщо дитина повна і пухкенька. Однак потрібно прагнути до того, щоб дитина розвивалася гармонійно, і пам’ятати, що ожиріння небажане – такі діти дуже важко переносять хвороби, швидко втрачають масу, у них часто порушений обмін речовин, нерідко вони страждають діатезом, ожирінням.

Коментарі

4 Коментарів on "Темпи збільшення маси і зростання на першому році життя дитини"

 1. ЮЛЯ on Чт, 5th Сер 2010 00:08 

  Моя 7 місячна дочка на грудному вигодовуванні,маса тіла 7300.Лікарі кажуть що мала вага,а на мою думку дитина виглядає дуже добре.Що порадите???

 2. Лікар-консультант on Пт, 6th Сер 2010 10:07 

  Дійсно вага вашої донечки є мінімально допустимою, проте поспостерігайте за дитиною – якщо вона продовжує набирати вагу, вона весела її ніщо не турбує, тоді не варто перейматися вагою дитини. Нажаль ви не пишете чи ви годуєте дитину груддю і почали вводити прикорм чи ви на штучному вигодовуванні – це також може впливати на вагу дитини.

 3. Анонім on Нд, 29th Сер 2010 22:44 

  моїй доні 4місяці і вона весь час набирає по 500гр

 4. Мар'яна on Пт, 11th Лют 2011 17:40 

  нашому синочку 4 місяці, він на штучному вигодовуванні, важить 8 кг, зріст десь 72 -73 см. лікар сказала, що ми його розгодовуємо, а от в іне-ті знайшла таблицю, по якій в нашої дитини ше й замала маса до його зросту. підкажіть, будь ласка, як нам бути?

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.