Самостійні ігри дитини

Написала:  
Представленно в рубриці: Ростемо граючись

Самостійні ігри дитини

Напади втоми і ліні накочують на кожну людину. Мама, яка цілими днями крутиться по домашнім справам, і займається зі своєю дитиною, теж може втомитися. А ще трапляється, що мама захворіла, і з дитиною щільно краще не контактувати. У таких випадках допоможуть такі нескладні ігри, в які дитина може пограти сам, але під вашим наглядом і невеликою допомогою:

1. Реквізит: газети, папір, журнали.

Навчіть дитину рвати і зминати папір. Малюкам цікаво буде влаштувати салют, кидати зім’яті кульки якнайдалі (або потрапляти в відерце). Дітям старшого віку можна запропонувати наклеїти аплікацію (наприклад, викласти квіточку з обривків журнальних сторінок).

2. Реквізит: пластилін.

Пластилін можна м’яти, роздавлювати на твердій поверхні, катати кульки, тикати пальцями. Або зліпіть самі фігурки тварин або посуду, і запропонуйте дитині розіграти казку або пограти цими іграшками самостійно.

3. Реквізит: бобові, макарони, ґудзики, деталі конструктора, м’ячики, одяг, шкарпетки.

Сортування. Нехай дитина розкладе предмети за логічними ознаками. Розкладати можна по різних коробочках або по купках. Малюкам краще запропонувати розкладати великі предмети.

4. Реквізит: одяг

Запропонуйте дитині вибрати собі вбрання, і самостійно одягнутися. Підказуйте, як підбирати одяг і допомагайте одягнутися, якщо не виходить.

5. Реквізит: дитяча кухня і посуд.

Не обов’язково мати реальну іграшкову кухню. Її неважко зобразити, перевернувши будь-яку коробку і поклавши на неї дві кришки – це плита. І навіть за відсутності дитячого посуду запропонуйте дитині пластикові стаканчики і кришки від баночок (тарілки). Попросіть приготувати обід, обговорюйте, що можна приготувати, і які з страв подобаються вашій дитині.

6. Реквізит: пластикова пляшка, крупа (боби, намистини)

Проштовхувати дрібні предмети в горловину пляшки, потім закрутити пробку і погримати, як брязкальцем.

7. Реквізит: гумові іграшки-пищалки, вата.

Покладіть на стіл (або табуретку) шматочки ватки. За допомогою іграшки-пищалки треба здути вату з поверхні.

8. Реквізит: мотузка (шнурок), палиця (будь-яка)

Нехай дитина намотує мотузку на палицю. Старші діти можуть намотувати на клубок (це складніше). Можна намотати на руку або палець дитини. Слідкуйте, щоб мотузка була намотана НЕ щільно. Або намотайте дитині на руку мотузочку самі, а вона нехай розплутає і зніме самостійно.

9. Реквізит: стара мамина сумка, чисте взуття.

Запропонуйте дитині досліджувати всілякі застібки, липучки, блискавки, карабіни. Нехай вчиться відкривати і закривати їх.

10. Реквізит: пластикові кришки від пляшок.

За ним зручно вивчати кольори, складати вежі, перевозити в причепі машинки.

Гарного вам настрою, сил, і цікавих ігор вашій дитині!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.