Розвиваємося граючись

Написала:  
Представленно в рубриці: Ростемо граючись

Розвиваємося граючись

Сталося те, чого ви чекали цілих дев’ять місяців – у вас народився малюк! Він найкрасивіший, найрозумніший, з оксамитовими п’яточками і шовковистим щічками. Він дуже швидко росте і ви можете вже не тільки розмовляти з ним, годувати і класти спати, але і грати. Малюк через гру отримує уявлення про все на світі, так він пізнає навколишній світ і розвивається. Гра дитину може розвеселити, заспокоїти, але головне, що під час гри дитина відчуває вас поруч і розуміє, що ви її любите.

Кожному з батьків хочеться, щоб його малюк виріс особливим – розумнішим, кмітливішим ніж інші діти. До того ж від раннього розвитку дитини залежить дуже багато – як малюк влаштується і чого доб’ється в дорослому житті. Тому з малюком треба займатися якомога частіше, але при цьому не перевтомлювати його.

Найкраща перша іграшка – це мобіль на ліжечко з різними іграшками. Мобіль кріпиться до ліжечка на відстані 15-20 см. від очей дитини. Добре, якщо там будуть знімні іграшки – щоб їх періодично можна було міняти. Дитині буде цікаво дивитися, як рухаються яскраві, кольорові іграшки. Якщо з мобіля буде звучати неголосна, приємна мелодія дитина буде прислухатися. Така іграшка розвиває зір у дитини і допомагає навчитися сконцентрувати свій погляд, трохи пізніше дитина намагатиметься дотягнутися до неї.

Дослідження показали, що новонароджені дітки добре бачать на відстані 20 см, зображення, яке знаходиться далі перед ними виглядає розпливчасто. Тому з дитиною можна пограти ще одним способом – це спробувати привернути його увагу до свого обличчя.

Зачекайте коли дитина зосередить свій погляд на вашому обличчі, а потім широко відкрийте очі або рот і так кілька разів, даючи дитині вловити різницю. Коли дитина стане старшою (після двох місяців) можна пограти в «мавпочку» робити які-небудь рухи, які дитина зможе повторити. Наприклад, висунути язик і поворушити ним, покліпати очима і т.д. Така гра буде піднімати настрій і розвивати здатність до наслідування – що є одним із способів навчання малюка.

Вчені вважають, що новонародженим особливо подобається жовтий колір, тому можна потренувати зір дитини водячи від нього на відстані 40-50 см. яскраве брязкальце, робити це треба дуже повільно, щоб дитина встигала за ним стежити.

Коли малюкові виповниться два місяці можна починати розвивати його м’язи, моторику, що поліпшить його координацію. Для цього покладіть малюка на спинку, свої пальці просуньте під його (щоб він вас схопив ними) і потихеньку тягніть вгору – ви самі побачите, як малюк буде намагатися підвестися, потім акуратно поверніть його в початкове положення. Як тільки відчуєте, що у малюка слабшає хватка покладіть його – дайте малюкові відпочити!

Щоб маленький швидше навчився тримати голівку частіше кладіть його на животик, не забувайте при цьому з ним розмовляти – йому незвично таке положення. Незабаром ви побачите, як малюк почне піднімати голівку, опускати її на щічку, а потім знову піднімати – це для нього гарне тренування. Якщо дитина вередує, не змушуйте її продовжувати, просто спробуйте трохи пізніше.

Особливо маленьким діткам подобаються потішки – ритмічні, емоційні віршики. На їх основі можна придумати багато ігор: наприклад, брати ніжку малюка і постукуючи пучкою по ступні дитини (неначе “кувати”) примовляти:

Куй, куй чобіток,
Подай, бабо, молоток,
Не подаси молотка – 
Не підкую чобітка.
Молоток золотенький,
Чобіток дорогенький,
Ш-ш-ш.

Щоб зміцнити опорно – руховий апарат, серцево – судинну і нервову систему потрібно дитину купати, як можна частіше. У ванну крихітку потрібно опускати поступово, починаючи з ніжок. Потім, притримуючи голівку, повертати малюка з боку в бік, дати можливість відштовхнутися ніжками від ванни, вушка повинні бути також під водою. Потім, притримуючи за підборіддя, дати можливість дитині поплавати на животику.

З малюком дуже корисно розмовляти «по справі» обговорювати речі, розвиваючі іграшки для дітей до 1 року, різні предмети, показувати і одночасно розповідати про властивості предмета – це предметне спілкування, яке розвиває у дитини інтелектуальні здібності.

Близько трьох місяців дитина починає розрізняти кольори. Для того, щоб йому легше було з ними розібратися можна вирізати з картону круг, поділений на сектори різних кольорів і підвісити до ліжечка, щоб малюк міг його бачити. Далі до одного з секторів кола прикладіть іграшку того ж кольору і озвучте який це колір. Незабаром малюк почне розуміти, чим вони схожі .

До чотирьох місяців малюк починає активно агукати, спробуйте повторити ті звуки, які він виголошує. Ви побачите як він прислухається до вас і як він буде намагатися знову вимовити звук.

Взагалі для того, щоб малюк почав раніше говорити з ним необхідно, якомога частіше розмовляти, пояснюючи властивості предметів і називаючи їх. При цьому говорити з малюком потрібно нормально, не скорочувати слова.

Щоб дитина знала як її звуть, можна пограти з нею таким чином: перед тим як взяти дитину на руки, запитувати: “А де у нас Рома? Де, де Рома?” А потім, звертаючись до нього, говорити : «Ось він, Рома! » І брати на руки.

Коли малюк стане трохи старшим (4-5 місяців) з ним потрібно грати, розвиваючи дрібну моторику, що сприяє розвитку мови. Наприклад, грати в «сороку – білобоку», примовляючи потішки, згинаючи і розгинаючи пальчики, а також можна зробити «намисто» на міцній нитці з різнокольорових ґудзиків і давати малюку перебирати їх, при цьому необхідно стежити, щоб він не порвав його і не брав ґудзики в рот.

Майже всі дітки віком від трьох до шести місяців вже з задоволенням слухають музику, прислухаються до нових звуків, впізнають голоси близьких, реагують на яскраві предмети, тому з малюком можна грати у величезну кількість ігор, придумуючи їх на ходу. І пам’ятайте, що дітки, яких виховували уважні і люблячі батьки, набагато краще навчаються, розвиваються і адаптуються в цьому великому і непростому для них світі.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.