Іграшки на вулиці. Як грати? Як ділитися?

Написала:  
Представленно в рубриці: Ростемо граючись

Іграшки на вулиці. Як грати? Як ділитися?

У кожному дворі свої правила щодо іграшок:

Іграшки спільні. Батьки приносять іграшки, вивалюють в загальну купу, діти гають у все, що захочеться. Потім іграшки розбираються господарями з майданчика. Є навіть така крайність, коли батьки просто домовляються і виносять на майданчик іграшки, які їм не шкода – ці іграшки і лежать весь час на цьому майданчику. Ніхто їх додому не забирає. Хто хоче, той ними і грає.

Іграшки кожної окремої дитини. Щоб пограти в чужу іграшку потрібно обов’язково запитати дозвіл, і пограти можна тільки якщо тобі дозволили.

Іграшки тільки для дитини-господаря. Їх ви не отримаєте навіть якщо запитаєте. Своє не дають (або не люблять давати), а й чуже дитині категорично не можна чіпати.

Коли так багато правил і ситуацій, то як же тут навчити дитину ділитися іграшками і як взаємодіяти з дітьми на майданчику, в пісочниці, та й між собою?

Ось декілька порад:

1. Якщо дитині зараз в даний момент не потрібна її іграшка, то запропонуйте поділитися на час з іншою дитиною. Якщо поділиться – похваліть свою дитину за щедрість і доброту. Якщо не поділиться, то нехай так і буде. Поясніть іншій дитині, що ваша переживає за свою іграшку і зараз її нікому не дає.

2. Якщо ваша дитина плаче і б’ється за свою іграшку, то потрібно підійти і делікатно забрати (попросити віддати) іграшку в іншої дитини, в тому числі за допомогою її мами.

3. Заборонити дитині плакати за чужі іграшки. Поясніть дитині, що у кожної іграшки є господар. І якщо власник іграшки переживає за свою річ або сам хоче пограти в неї, то плакати не потрібно, а потрібно віддати річ і подякувати за те, що тобі взагалі дали пограти.

4. Навчити дитину віддавати чужу іграшку тоді, коли це попросить господар іграшки і подякувати за те, що той взагалі поділився своєю іграшкою.

5. Навчити мінятися іграшками. Якщо хочеться чужу іграшку, то потрібно запропонувати щось зі своїх іграшок натомість.

6. Питати, перш ніж узяти чужу іграшку. Чуже брати не можна без дозволу.

7. Якщо в суперечці за іграшку власник даної іграшки не бере участь (іграшка третьої дитини або загальна), то резонно запропонувати дітям домовитися пограти в неї по черзі. Першим нехай грає та дитина, яка першою цю іграшку помітила.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.