Змішане вигодовування дитини

200152346-001Змішане вигодовування слід відрізняти від корекції харчування, при якій для збагачення раціону тими або іншими поживними речовинами (найчастіше білком) дитині дають у невеликих кількостях сир, іонітне молоко або будь-які інші молочні продукти, багаті на білок (питома вага їх у раціоні менш 20 %).
Показання до змішаного вигодовування:

* Недостатня кількість грудного молока у матері (гипогалактія);
* Хронічні захворювання матері, коли в інтересах її здоров’я потрібно зменшити число грудних годувань;
* Неповноцінність складу материнського молока (визначається за допомогою лабораторного дослідження).

Часто матері вважають, що у них не вистачає молока. Одні так думають тому, що дитина дуже довго ссе груди. Інші – тому, що груди повністю спорожнюються при годуванні, або тому, що дитина погано додає в масі, неспокійна в перервах між годуваннями.

За будь-яких сумнівах ні в якому разі не слід починати догодовування без поради лікаря. butuylochka

Матері повинні знати, що дитина,яка смокче активно за 5 хв може висмоктати з грудей 100 г молока і більше, тому тривалість активного смоктання грудей ні в якій мірі не може служити показником недоїдання.

Повне спорожнення грудей після годування також не є підставою починати догодовування, якщо дитина при цьому добре додає в масі.

Особливо часто матері вводять догодовування в тих випадках, коли дитина в перервах між годуваннями неспокійна. Справді, занепокоєння дитини може бути наслідком голоду, тобто від недоїдання. Однак значно частіше причина занепокоєння – порушення у дитини травлення при переїданні.

Якщо виникає сумнів, чи достатню кількість молока отримує дитина, треба провести контрольне годування. І тільки коли буде встановлено, що дитина дійсно недоотримує молоко, слід додати харчування зцідженим грудним молоком або спробувати протягом декількох днів годувати однією і другою грудьми відразу, починаючи з тією, якою закінчували минуле годування.

Одночасно слід спробувати посилити утворення молока в грудях. Для збільшення лактації треба систематично зціджувати залишки молока після кожного годування, а також строго дотримуватися свого режиму дня і харчування (про режим харчування жінки, що годує).

Якщо зазначені заходи не дають результату і дитина, як і раніше недоїдає, необхідно починати догодовування молочними продуктами тварин, тобто переводити дитину на змішане вигодовування.

Особлива обережність потрібна при перекладі на змішане вигодовування дитини перших 6 – 8 тижнів життя; в цьому віці діти зазвичай погано переносять штучні суміші і в них легко можуть виникнути диспепсії.

При введенні догодовування дуже важливо правильно визначити кількість молока якого не вистачає, щоб уникнути перегодовування або недогодовування.

Зауважимо, що кількість висмоктаного за одне годування молока ще не дає уявлення про кількість молока, одержуваного дитиною протягом доби – у різний час дня кількість висмоктаного молока може різко коливатися. Тому в дитячій консультації необхідно перевірити грудне годування по можливості кілька разів і в різний час дня. Якщо така перевірка неможлива, дитині слід давати мінімальну кількість суміші для догодовування – спочатку не більше 100 г на добу, а потім, контролюючи масу дитини, вирішити, чи потрібно надалі збільшувати кількість догодовування.

При цьому треба дотримуватися наступного правила: не збільшувати і не змінювати догодовування, поки маса дитини продовжує прибавлятися.

Догодовування, як і всі види прикорму при природному вигодовуванні, вводиться поступово, починаючи з невеликих кількостей. Дають його після кожного годування грудьми. Лише зрідка при великій необхідності можна повністю заміняти одне або два годування. У цих випадках догодовування слід чергувати з грудними годуваннями, яких повинно бути не менше 3 – 4 на добу, інакше у матері швидко зменшиться, а потім і повністю припиниться лактація.

Догодовувати дитини треба з ложечки. Їсти з ложечки діти вчаться дуже швидко. Користуватися гумовою соскою при догодовуванні не рекомендується у зв’язку з тим, що дітям висмоктувати молоко з пляшечки значно легше, ніж з материнських грудей. Крім того, молочні суміші більш солодкі на смак, ніж грудне молоко, і діти нерідко починають погано брати груди після догодовування і зовсім від них відмовляються. Якщо все ж таки мати вирішить скористатися для догодовування гумовою соскою, потрібно, щоб отвір у ній був мінімальним.

При змішаному вигодовуванні число годувань, загальна кількість і калорійність їжі на добу ті ж, що й при грудному. Вводити прикорм слід в ті ж терміни або раніше (на 1 – 2 тижні.).

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.