Вигодовування дитини на перших місяцях життя

Написала:  
Представленно в рубриці: Грудне вигодовування

godyvannia gryddyПовноцінним харчуванням для дітей 1-го місяця життя є грудне молоко. Воно містить у необхідній кількості в потрібному співвідношенні білок, жир, вуглеводи і солі, а при правильному харчуванні матері – і достатню кількість вітамінів. Крім того, до складу материнського молока входять ферменти і деякі гормони, а також захисні імунні тіла, що підвищують опірність дитини до різних захворювань. Молоко, що надходить безпосередньо з грудей матері, має найкращу для перетравлювання температуру, не містить мікробів.

Режим годування дитини повинен залишатися таким же, яким він був у пологовому будинку, тобто шести-або семиразовий.

Режим годування кожна мама вибирає сама. Декому зручніше годувати дитину по годинах, а декому на вимогу дитини.

Перед кожним годуванням мати повинна переповити дитину, попередньо вимивши руки з милом. Сповивання використовують і для занять з дитиною: його кладуть на живіт спочатку на 1 – 2 хв, а до кінця місяця – на 5 – 7 хв. При цьому роблять простий масаж – злегка погладжують ручки, ніжки, спинку і животик.

Після масажу мати повинна знову вимити руки, потім обмити сосок і навколососкову зону грудей і тільки після цього приступити до годування. Годувати можна лежачи, так само, як це робилося в пологовому будинку, або сидячи, підставивши для зручності маленьку лавочку під ноги.

Годування має тривати не більше 15 – 20 хв. Після його закінчення дитину доцільно потримати декілька хвилин на руках, піднявши голівку для попередження зригування, до якого схильні маленькі діти.

Якщо ж зригування часті, необхідно порадитися з лікарем, тому що це може бути ознакою важкого захворювання дитини.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.