Як повідомити близьких про вагітність?

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

rbrb_3764Коли жінка вагітніє, рано чи пізно перед нею постає питання – Як повідомити близьких про свою вагітність? Звичайно коли жінка одружена і планувала народження дитини, все значно спрощується, а що робити коли вагітність неочікувана, а коханий не спішить пропонувати руку і серце довідавшись про вагітність дівчини?

“Мамо, я вагітна”

Фраза, яку найбільше бояться почути мами з вуст своїх дочок-підлітків. Ранніх вагітностей зараз стає все більше. Тут наведено три історії про мам і дочок, які опинилися в подібній ситуації …

Олена Вікторівна, розлучена. Вона сидить на дивані в коридорі пологового відділення. Обіймає свою дочку за плечі. Це єдиний прояв прихильності, який вона дозволила собі за всю розмову. Її дочка Світлана завагітніла в 14 років. Світлана – учениця звичайній середній школи. Восьмий клас. На ній зелений халат без пояса, а в карих напіввідкритих очах – втома.

Розповідає її мама: “Я готова була її вбити, коли виявилося, що вона вагітна. Потім, правда, моя злість немов випарувалася, коли вона розплакалася в мене на колінах … Я просто обійняла її. Сама вперше завагітніла у 18 років. Я чудово розумію, через що їй треба буде пройти. У принципі я противниця абортів і так виховала свою дочку, про що тепер деколи шкодую. Нам з нею завжди жилося дуже важко і гроші діставалися з великими труднощами. Скільки себе пам’ятаю, завжди на двох роботах працювала. Зараз ось торгую речами. Але, самі розумієте, вистачає лише на хліб. Живу, як всі, в борг. “Вічний боржник” – сама себе називаю.

А тут ще Светик мені масла у вогонь підлила. А скільки в школі з нею я нервів похитала, скільки лекцій вислухала … Батько ж Світланиної дитини, сказати по правді, мені не подобається … Він якось надто легковажно все сприйняв. Йому 21 рік, студент політеху. Ну, мовляв, тепер буду у вас жити .. . Ось дочка сказала, що він собі роботу охоронця павільйону знайшов … Не знаю, що далі буде. Доньку нашу, яка народилася, може, Ольгою назвемо. А якщо ось по душах, то мені шкода, що все так вийшло. Колись то ми з дочкою були як сестри. І я хочу, щоб все стало, як раніше “.
Версія Свєти звучить так: “Я страшенно боялася зізнатися в усьому мамі. Знала, що вона просто збожеволіє від такої звістки. І в перший же момент здавалося, що так і буде. Коли ж вона сказала, що хай залишиться все як є, у мене камінь з душі впав. А ось мама мого хлопця не на жарт сполошилася і хотіла, щоб я зробила аборт, вона навіть записала мене до лікаря, але я нікуди не пішла. Під час вагітності мені ні з ким було спілкуватися. До школи я ходила тільки до того моменту, як живіт почав рости. Та ще одного разу на фізиці знепритомніла. Лікар наша в пологовому втішала, говорила, що от виросту я – буду молода і дочка у мене теж буде юна. Ми з нею гуляти підемо, і всі будуть думати, що ми сестри … Коли школу закінчу, що буду робити? Не знаю. На курси бухгалтерів, напевно, піду. Проживемо як-небудь”.

Ганна Андріївна, 44 роки, розлучена. У неї троє дітей. Старша (п’ятнадцятирічна) дочка Віра днями народила сина. Мама завжди хотіла, щоб у її дочки було дитинство, якого вона не бачила. Адже Анна Андріївна виросла у двокімнатній “хрущовці”, де крім неї жили ще дев’ять чоловік. В одинадцять років Анна Андріївна почала працювати. Її батько їх кинув, старшого брата вбили … А дочка Віра сподівалася на любов однокласника Валери, з яким жила. Не захищаючись …

Мама згадує: “Сказати по правді, коли Віра мені про все розповіла, я більше сердилася на себе, ніж на дочку. У мене було таке відчуття: це я багато в чому винна, що вона так рано завагітніла. Десь я недогляділа. Коли ж вона вирішила залишити дитину, я підтримала її і сказала, що буду поруч. Перший місяць був особливо виснажливим психологічно. Але потім ми собі дали установку на світле майбутнє. Дев’ятий клас вона у мене закінчила. Я їй вже роботу підшукала – з першого вересня помічниця медсестри в лікарні. Поки, вчитися не збирається. Та й грошей катастрофічно не вистачає. Самі знаєте, скільки зараз все коштує. Кошмар! Якщо я можу обійтися без їжі або якихось нових речей, то він – ні “.

Думка дочки: “Мама куди більше здивувалася тому, що я займалася сексом, ніж наслідком цих” дорослих занять “. Ні я, ні мій друг Валерка про них якось не замислювалися і зовсім не користувалися контрацептивами. Отримавши результати ультразвуку, я довго думала і зрештою вирішила залишити дитину. Правда, потрібно було ще обов’язково заручитися маминою підтримкою. Валерка до цих пір у шоці. Ну який він тато в 15! Його батьки сказали, що це не їх дитина. А мені от, наприклад, довго не довелося звикати до ролі матері – це прийшло якось відразу й цілком природно. Тим більше він у мене  3 кілограми 200 грамів народився. Богатир. Іллею назву. Я намагалася навіть грудьми його годувати … Взагалі-то я мрію працювати у фірмі, пов’язаній з туризмом. Я не відчуваю себе викинутою з життя.

Маргарита Вікторівна, 47 років, заміжня, має двох дітей. Старша дочка Юля оголосила про свою вагітність, коли їй було 17 років. Дівчинку назвали Ірою.

Мама: “Коли Юля сказала мені про свою вагітність, я була просто ошелешена від несподіванки, хоча одночасно я десь і зраділа. До цього Юля якийсь час була дуже замкнутою, пригніченою, і я вже було занепокоїлася: чи не приймає вона наркотики? Дочка вирішила позбутися дитини. Для неї ця вагітність була прикрою випадковістю, адже вона збиралася вступати до інституту, а дитина в її плани якось не входив. Я страшно засмутилася, бо знала: труднощі труднощами, але ж діти – це ще й така радість! Вона наполягла на тому, що піде до лікаря одна, і навіть в лікарню на аборт пішла сама … Єдине, про що вона просила, – це не говорити батькові. Коли вона пішла, я розревілася … Потім Юленька казала, що по дорозі в душі у неї щось перевернулося, і вона прийшла додому і сказала: буду народжувати. Зараз я думаю: чи не пошкодує вона коли-небудь про своє рішення? “.

Юля: “У житті мені ніколи не було себе так шкода, як в той момент, коли я виявила, що вагітна. Здавалося, що це найгірше, що тільки могло зі мною статися. І за що на мене така напасть, думалося мені. Я, як і всі мої друзі, збиралася вступати до інституту, а не опинитися в 17 років з дитиною на руках, та ще без грошей. Мама сильно не сперечалася, але радила гарненько подумати над тим, що мені робити. Від мого друга пуття було мало, його турбувало тільки одне: що ж буде, якщо раптом залишу дитини? Так що невдовзі я з ним розійшлася. Мама була дуже турботлива … У результаті на аборт я не зважилася. У мене був маленький шматочок мене, жива грудочка щастя . Зараз я просто рада, що повернулася до нормального життя. Мені спокійно, коли дитинка разом зі мною, коли я можу бачити, як вона дихає, махає ручкою, чхає. Я завжди шепочу їй: “Хай береже тебе Господь”.

Перстень “Вінтажна Сова” 34.00 ГРН
Доставка безкоштовна!
Сережки “Сердечка” 32.00 ГРН
Доставка безкоштовна!
Сережки “Шик Love” 34.00 ГРН
Доставка безкоштовна!
Кулон “Черепаха” 40.00 ГРН
Доставка безкоштовна!

Коментарі

4 Коментарів on "Як повідомити близьких про вагітність?"

 1. Даша on Нд, 3rd Лют 2013 23:28 

  Мені 20, а моєму коханому 16! Я вагітна, і ми не знаємо що робити його батьки цього не так просто не залишать, а на аборт ні я ні він не згодні! Що робити?

 2. Лікар-консультант on Пн, 4th Лют 2013 11:22 

  Даша, читайте відповідь на ваш коментар в статті “Як сказати батькам про вагітність?”

 3. Іван on Пт, 1st Бер 2013 20:57 

  мені 21 а коханій 20 і я незнаю як їй сказати що хочу від неї дочку або сина підкажіть будьласка

 4. Консультант on Пн, 4th Бер 2013 11:27 

  Добрий день, Іван.

  Для початку вам потрібно поговорити, чи готові ви до відповідальності за іншу людину. Адже батьківство це відповідальний крок у житті, до якого потрібно готуватися, як морально так і фізично. Розкажіть вашій коханій про свої почуття і наміри. І обговоріть з нею ваші плани на майбутнє, як ви бачите його: де будете жити, як буде відбуватися виховання ваших дітей, вашу роботу, обов’язки. І пам’ятайте, що самих розмов мало, потрібно доводити все ділом.

  Якщо вона погодиться, то пройдіть обстеження у лікарів, а також обговоріть з лікарем, як ліпше підготуватися до зачаття, щоб народити здорового малюка.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.

Онлайн журнал для дівчат