Вагітність з однією ниркою – можна чи ні?

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

Вагітність з однією ниркою - можна чи ні?В мене немає однієї нирки, чи можу я завагітніти та виносити здорову дитину, без ускладнень здоров’ю дитині та собі?

Оля

Парні органи існують в організмі не просто так, навантаження вистачає для обох. Як же бути, якщо у жінки всього одна нирка? Чи є шанси виносити здорову дитину або не варто навіть затівати вагітність?

Можна чи не можна

Медичні дослідження показали, що втрата одного із парних органів цілком компенсується посиленою роботою органа, який залишилася. Нирки в цьому випадку не виключення, і, як стверджують медики, жінка з однією ниркою цілком здатна виносити здорового малюка за умови постійного спостереження у лікаря.

Планування вагітності

Одна нирка у жінки може бути внаслідок вродженого дефекту або після операції по видаленню. У нормі одночасно працює тільки чверть ниркової тканини здорового органу. Після видалення однієї нирки, тканина інший починає набирати потужність. Через рік – півтора компенсаторна функція призводить до того, що одна нирка працює практично на нормальному рівні здорового органу.

І все-таки не можна говорити про повноцінне здоров’я жінки, яка втратила нирку. Орган що залишився  може з часом почати страждати від перевантаження і, як, наслідок, може розвинутися прихована ниркова недостатність. Тому можна говорити, що найсприятливіший час для настання вагітності – від двох до чотирьох років після операції, але не раніше.

Особливості виношування

Є ряд ускладнень, до яких жінки, які перенесли операцію з видалення нирки, схильні більше. Це:

– інфекція сечовивідних шляхів;
– гестоз. Це ускладнення пов’язане з підвищенням тиску і появою білка в сечі. Зазвичай проявляється у вагітних у вигляді водянки, але бувають і більш важкі форми, які вимагають негайного лікування;
– одна нирка може бути причиною передчасних пологів;
– вагоме значення має і причина видалення нирки. Це пов’язано з наслідками, які можуть виникнути після операції.

Що робити? Звичайно ж – вагітніти!

Якщо операція з видалення нирки (нефректомія) проведена успішно, потрібно під час планування добре вивчити стан залишилася нирки. А також, провести дослідження тих хвороб, унаслідок яких була проведена операція (туберкульоз, інфекції), на наявність рецидиву. Протипоказання до вагітності існують тільки у випадку, коли є тяжка ниркова недостатність або артеріальна гіпертонія, при яких, дуже знижується функція нирок.

В іншому, лікування для жінок з однією ниркою не відрізняється від лікування жінок з двома нирками. Тому, за відсутності строгих протипоказань і постійному спостереженні у лікаря, вагітніти треба!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.