Місячні і вагітність

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

Місячні і вагітністьА в мене після інтиму з чоловіком були місячні по плану, наступного місяця те саме, згодом зробила тест, результат виявився позитивним. Зараз є усі ознаки вагітності. Що робити в такому випадку, якщо були місячні?

МЕЛІСА

Всім відомо, що однією з найперших ознак вагітності є припинення менструації. Проте нерідко трапляється так, що про свою вагітність жінки дізнаються тільки через кілька місяців після її настання – саме через те, що місячні під час вагітності не припинялися. Місячні і вагітність – чи є такий стан речей нормою або все ж це патологія?

Місячні на ранніх термінах вагітності

Щоб сказати, чи є нормальною ситуація, коли при вагітності йдуть місячні, необхідно звернути увагу на термін вагітності. Справа в тому, що на першому місяці вагітності місячні – це досить поширене і нормальне явище. Запліднення відбувається звичайно у середині циклу, плідне яйце ще може не досягти потрібного місця (на це зазвичай іде 7-14 днів), гормональний фон ще не зазнає значних змін, організм продовжує функціонувати в колишньому режимі, приходять місячні, і жінка часто не підозрює, що це вже місячні під час вагітності. Таким чином, місячні на ранніх термінах вагітності, а саме в першому місяці вагітності, – не привід для занепокоєння.

Починаючи з другого місяця вагітності місячні вже повинні припинитися. Проте в деяких ситуаціях, які вже не є нормою, місячні при вагітності можливі і на більш пізніх термінах. Місячні при вагітності можливі, наприклад, через низький рівень гормонів естрогену в організмі вагітної жінки. Його нестача викликає кров’янисті виділення якраз в той період, коли мали б початися місячні. В даний час у багатьох жінок спостерігається порушення гормонального фону, так що ситуація, коли місячні під час вагітності тривають перші 3-4 місяці, також досить поширена. І хоча порушення гормонального фону при вагітності не є нормою, та  місячні, що спостерігаються в результаті цього під час вагітності не є небезпечними для плоду, вони ніяк не вплинуть на формування і розвиток його органів і систем.

Набагато небезпечніше в цій ситуації те, що наявність місячних на ранніх термінах вагітності у багатьох випадках призводять до того, що жінка не замислюється про можливу вагітність. Сильний токсикоз на ранніх термінах вагітності, швидше за все, змусить жінку запідозрити вагітність і звернутися до лікаря. Однак якщо регулярно приходять місячні і вагітність при цьому протікає досить легко, своє легке нездужання жінка може списати на якісь інші причини і проблеми зі здоров’ям і почати приймати лікарські препарати для боротьби з уявним захворюванням, тоді як під час вагітності цим можна дуже сильно нашкодити плоду .

Крім того, не підозрюючи про вагітність, жінки продовжують колишній спосіб життя, можливо зі значним фізичним навантаженням, курінням і т.п., що також може негативно відбитися на здоров’ї майбутньої дитини. Таким чином, жінкам, які живуть статевим життя, можна порадити уважніше стежити за змінами свого організму, пам’ятати про те, що місячні і вагітність – не завжди взаємовиключні поняття, а також що вагітність можна визначити і за іншими ознаками вагітності, адже відсутність місячних – далеко не єдиний показник.

Поява кров’янистих виділень, схожих на місячні, на пізньому терміні вагітності (після 3-4 місяців), як правило, вже однозначно свідчить про серйозні проблеми і не може бути списано на місячні під час вагітності. Кровотеча на цих термінах вагітності може бути викликане передлежанням плаценти або її відшаруванням, а також безліччю інших причин, пов’язаних з гінекологічними захворюваннями або травмами статевих органів. У багатьох випадках це становить значну загрозу вагітності, тому звернення до лікаря має бути негайним.

Місячні під час вагітності або кров’янисті виділення?
Загалом же під час вагітності будь-які кров’янисті виділення на будь-якому терміні, коли вагітність вже встановлена, – це привід звернутися до лікаря. Лікар проведе необхідні обстеження і дасть відповідні рекомендації, а також визначить, чи є подібна ситуація небезпечною чи ні. Тут також слід мати на увазі, що місячні під час вагітності – це не завжди саме місячні. За менструацію можуть бути прийняті кров’янисті виділення, що свідчать про більш серйозної патології – загрозі викидня.

Як відрізнити місячні під час вагітності від небезпечних кров’яних виділень? Місячні під час вагітності завжди незначні і безболісні. Вони можуть навіть з’являтися тільки коли жінка рухається і пропадати ночами, наприклад. Кров’янисті виділення, що свідчать про загрозу викидня, як правило, супроводжуються тягнучої болем внизу живота, тяжкістю в животі, болем у попереку; також про загрозу викидня може говорити той факт, що рясна кровотеча виникає раптово і досить різко. При таких симптомах потрібно вже не просто звертатися до лікаря, а викликати невідкладну. Ну і беручи до уваги, що такі небезпечні кров’янисті виділення не завжди можуть супроводжуватися подібними симптомами, а значить, легко можуть бути переплутані з місячними під час вагітності, до лікаря потрібно звернутися в будь-якому з цих випадків і як можна швидше.

Коментарі

2 Коментарів on "Місячні і вагітність"

  1. tkanynets@gmail.com on Ср, 27th Сер 2014 12:12 

    Я займалась онанізмом і потім з піхви були коричневі виділення)а на другий день потікло кров)що це?

  2. Консультант on Ср, 27th Сер 2014 23:45 

    Добрий день!
    Про мастурбацію та кровотечу після неї Ви можете дізнатися з статті “Мастурбація і кров після неї”.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.