Лейкоплакія шийки матки: Чи можна вагітніти?

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

Лейкоплакія шийки матки: Чи можна вагітніти?Доброго дня.Скажіть будь-ласка що таке лейкоплакія шийки матки, як її лікувати, і чи можна завагітніти при такому діагнозі? Чим вона відрізняється від ерозії, і якого діагнозу слід боятися більше: лейкоплакія чи ерозія?

Яна

Більшість жінок вважають, що лейкоплакія – це хвороба, наслідки якої можуть бути просто «катастрофічними», як в плані особистого здоров’я, так і в плані функції репродукції. Звичайно ж, це так. Лейкоплакія – це захворювання, яке може стати першою причиною розвитку злоякісної пухлини шийки матки. Зовсім недавно гінекологи вважали, що лейкоплакія страшна тільки літнім жінкам, у яких припиняється вироблення певних гормонів, що сприяють нормальному функціонуванню репродукції. Насправді це не так, адже захворювання може виникати з різних причин, серед яких перші позиції займають такі серйозні захворювання, як вірус простого герпесу, папіломавірус, ерозія шийки матки.

У зв’язку з тим, що сьогодні зросла кількість жінок, які перенесли лейкоплакію шийку матки, у них все частіше виникає питання: «Як впливає лейкоплакія і її лікування на можливість завагітніти в майбутньому?». Фахівці стверджують, що звичайна лейкоплакія шийки матки – це доброякісний процес, тому він ніяк не вплине на репродуктивну функцію. Крім того, в гінекологічній практиці спостерігалося лише кілька випадків, коли після лікування лейкоплакії жінки стали безплідними: коли лейкоплакія переросла в злоякісну, активно прогресуючу пухлину шийки матки. Це була «запущена» стадія захворювання, тому вплив онкологічного захворювання на шийку матки створив необоротний процес для репродуктивні функції.

Не варто думати, що вагітність після лікування лейкоплакії неможлива, так як гінекологічна практика стверджує зворотне. Найчастіше неможливість завагітніти полягає в інших проблемах в організмі, які можуть проявлятися по-різному.

Коментарі

4 Коментарів on "Лейкоплакія шийки матки: Чи можна вагітніти?"

 1. Lana on Пт, 16th Сер 2013 22:44 

  Мені 15 років в мене ще не регулярно йшли місячні. Я заванітніла. І тепер я на 6 місяці вагітності. Скажіть чи можна якось позбутись плода?

 2. Консультант on Сб, 17th Сер 2013 15:43 

  Lana, для початку потрібно заспокоїтися і викинути погані думки з голови. Чому у тебе аж на шостому місяці вагітності виникло бажання позбутися дитини? Ти розповіла батькам про свою вагітність і як вони відреагували на цю новину? Я розумію, що ти ще молода і можливо налякана цією відповідальністю, яка “звалилася” на тебе, та я дуже хочу тобі допомогти розібратися у всьому і прийняти правильне рішення.

  Lana, будь-які втручання у вагітність можуть зашкодити в першу чергу тобі. Адже, твій організм вже шість місяців “працює” на те щоб дитина розвивалася. І якщо якось штучно почати впливати на переривання вагітності то наслідків передбачити не можна. Для тебе краще народити цю дитину і у пологовому будинку написати відмову. Зараз багато молодих пар, які хочуть мати своїх діток, але не можуть, тому дитину можуть усиновити хороші люди.

  Можливо тобі допоможуть, трішечки, щось прояснити у своїй ситуації розповіді молодих мам “Вагітна у 15: три історії юних мам”.

 3. Lana on Вт, 20th Сер 2013 14:57 

  Оскільки місячні не регулярно йшли то підозр що я вагітна не було. В мене ще одна проблема. Я не можу виносити дитину (ми з батьками потрапили в аварію-батьки загинули, а в мене серйозні проблеми з ногами)Мені буде дуже важко доносити плода,адже його вага більшає. Мене виховує бабуся вона твердо вирішила позбутись дитини. Я з нею згідна. Але лікарі сказали що на такому строці аборти не роблять. Є шанси позбутись дитини? Якщо є то які?

 4. Консультант on Вт, 20th Сер 2013 22:36 

  Lana, якщо дійсно є загроза для твого життя лікарі мають зробити аборт. Та якщо лікарі бачать, що ти можеш виносити дитину без загрози для твого життя, то аборт тобі ніхто робити не буде. Адже це вже сформована дитина і в неї є всі шанси вижити. Тобі потрібно звернутися до лікаря і лікар провівши огляд і певні аналізи зробить висновок про стан твого здоров’я і якщо буде потрібно покладе тебе в пологовий будинок на збереження.

  Я знаю жінку яка без ніг змогла виносити і народити дитинку, тому твої певні негаразди з ногами ніяк не виправдовують того, що ти хочеш позбутися дитини. Я розумію, що скоро починається навчальний рік і тобі буде важко приховувати твою вагітність, та це не причина щоб позбавити життя людину. Якщо лікарі сказали, що аборт робити не можна – краще прислухайся до них і якщо ти не хочеш цієї дитинки то народи її і напиши від неї офіційну відмову в пологовому будинку, тоді в твоєї дитинки з’явиться шанс на усиновлення. Багато жінок лише чекають на шанс мати дитинку, тому якщо вона тобі не потрібна, подаруй цю можливість іншій сім’ї. Відмова від дитини це не так страшно як аборт і з медичного і з етичного боку – після народження дитинки твій організм швидко відновиться, на твоїх руках не буде крові твоєї вбитої дитинки (так, вбитої, адже аборт – це вбивство), і ти зможеш повернутися до попереднього способу життя.

  Напиши, – можливо тобі потрібна психологічна чи медична підтримка, є спеціальні центри для юних матерів у багатьох містах та районних центрах, напиши з якого ти міста і можливо я зможу тобі щось порадити (ця інформація не буде розміщена в коментарях на сайті, я відправлю тобі її на пошту яку ти вказала).

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.