Вплив алкоголізму батьків на здоров’я дитини

Написала:  
Представленно в рубриці: Шкідливі звички

alkogolДуже часто лікарям задають запитання: чи може алкоголізм батька надати шкідливий вплив на потомство?  Про те, що алкоголь – отрута, яка може заподіяти тяжку шкоду, відомо давно. «Вино губить здоров’я людей, – писав Л. М. Толстой, – губить розумові здібності, губить добробут сімей і, що найбільш жахливо, губить душі людей та їх нащадків».  
Народження дітей  з вадами, епілепсією, розумовою відсталістю часто пов’язували з алкоголізмом батька. У стародавніх народів існував звичай, за яким перед першою шлюбною ніччю молодим не давали вина.

В даний час доведено, що алкоголізм батьків має шкідливий вплив на зародок. У сім’ях, де чоловік страждає на алкоголізм, зачаття дитини нерідко настає в стані алкогольного сп’яніння; вагітність жінки зазвичай протікає в нервовій обстановці, що призводить до розвитку ускладнень, передчасних пологів. Діти народжуються ослабленими, часто і довго хворіють, відстають у фізичному і розумовому розвитку.

Алкоголізм батьків насамперед позначається на нервовій системі дитини. На фізичний, психічний та сексуальний розвиток майбутніх дітей впливає також куріння, особливо під час вагітності. Певна готовність дитячого організму до сприйняття алкоголю і нікотину пов’язана з палінням у приміщенні, де перебуває дитина. Існує небезпека отруєння немовлят алкоголем через грудне молоко матері, яка страждає на алкоголізм;

Годуючі матері не повинні вживати спиртних напоїв: дитина від цього стає легко збудлива, неспокійна, примхлива. Не випадково в колишні часи годувальницям суворо заборонялося пити вино.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.