Що робити якщо дитина курить

Написала:  
Представленно в рубриці: Шкідливі звички

Що робити якщо дитина курить

Звістка, що дитина курить, завжди викликає негативні емоції у більшості тат і мам. Мало, хто здатний залишитися розсудливим і спокійним в такій ситуації. Внаслідок чого, бажання допомогти кинути палити і захистити, виливається в непродумані дії і слова, які можуть посилити проблему.

Тим часом, в залежності від нашого ставлення і тих причин, через які дитина пристрастилася до сигарети, ця згубна звичка може стати повчальним, але короткочасним експериментом або тяжкою залежністю на все життя.

Що ж робити якщо ваша дитина курить?

Якщо дитина вже курить, профілактичні бесіди проводити пізно, та й карати – неефективно. Вам залишається тільки продумати комплексний підхід до подолання шкідливої ??звички. Для цього потрібно, по-перше, зрозуміти, що підштовхнуло підлітка на перший крок до куріння.

Варто врахувати, що причини прилучення до паління у дорослих і дітей суттєво відрізняються. Тому необхідно відкинути стереотипи старших курців, що сигарети – інструмент розслаблення або стимулювання.

Куріння і вік

Сьогодні ні для кого не секрет, що діти пробують курити в 7-9 років. Маленькі «мавпочки» просто з цікавості копіюють дорослих або старших дітей. У 10-15 років дитини швидше привертають думки про те, що він виглядає ефектно з сигаретою, що робить його «крутим», в першу чергу, у власних очах. І якщо куріння заохочується серед друзів, то дитина, напевно, пробує затягнутися. У такі моменти повчальні бесіди, скоріше, не увінчаються перемогою, а, найчастіше, просто шкідливі. Бажання до самоствердження сприяє тому, що підліток робить все «з точністю навпаки». Якщо ваша дитина починає курити в 16-18 років, то це вже не наслідування, а спосіб впоратися з підлітковими психологічними проблемами.

Чому дитина починає палити?

1. Наперекір дорослим

Діти роблять багато наперекір дорослим не через вредність, просто так влаштована їх психіка. Психологи вважають, протиставлення себе дорослим, дає підлітку можливість знайти своє “Я” у світі, формує життєві принципи і визначає межі дозволеного.

2. Доступність сигарет у продажу

Величезну роль у залученні дітей до куріння грає і доступність сигарет. Офіційно, продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, заборонена, але фактично, купити їх не складає труднощів. І якщо припустити, що офіційні продавці дотримуються норми законодавства, діти можуть придбати сигарети у бабусь в переході або у старших товаришів. Найчастіше підлітки просять першого зустрічного дорослого допомогти купити сигарети і, як не прикро, рідко отримують відмову.

3. Приклад дорослих

Ще однією серйозною причиною, що спонукає дитину почати курити, є куріння дорослих членів сім’ї. Більшість курців дітей, з самого зачаття, вдихають тютюновий дим. Не дивно, що батьки, виявивши, що дитя курить, не можуть навести досить переконливих доводів проти цього. Єдиним виходом, який вони і застосовують, стає авторитарна заборона, яка приводить до протилежних результатів. Куріння дорослих дитина сприймає як вікову перевагу.

Проблема тютюнопаління широко обговорюється ЗМІ, в дитячих колективах проводять пропаганду здорового способу життя. Таким чином, підростаюче покоління отримує знання про шкоду куріння відразу з багатьох джерел. Можете не сумніватися, сучасні діти відмінно знають, чому їм забороняють курити.

Вони прагнуть до порушення такої заборони у випадках:

Якщо боротьба з цією шкідливою звичкою носить формальний характер. Найчастіше вдома і в школі курити забороняється, зате на вулиці дорослі байдуже проходять повз дитини з сигаретою;
Якщо дорослим лінь обтяжувати себе обгрунтуванням своїх вимог і вони намагаються скористатися владою. Наприклад, на питання, чому не можна палити, тати з мамами відповідають «Тому що, ми так сказали»;
Якщо дорослі відкрито курять, прикриваючись віком. Діти починають сприймати куріння, як обов’язковий атрибут «дорослості».

Отже, можна зробити наступний висновок: не подавайте поганого прикладу своїм улюбленим чадам і будьте більш терпимими в висуванні своїх вимог. Пам’ятайте, тільки від вас залежить, якою виросте ваша дитина!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.