Види протизаплідних засобів

Написала:  
Представленно в рубриці: Протизаплідні засоби

protizachatochnie sredstvaУ деяких випадках подружжя вважає за необхідне тимчасово утриматися від народження дитини, тоді їм слід застосовувати протизаплідні засоби. Кваліфіковану пораду з цього питання можна отримати у жіночій консультації. При виборі протизаплідних засобів лікар враховує особливості будови статевих органів жінки і призначає найбільш нешкідливі, доступні, зручні і досить ефективні.

Користуватися протизаплідними засобами слід тільки за рекомендацією лікаря, бо ступінь їх ефективності та нешкідливості в значній мірі залежить від індивідуального підбору і від правильності користування ними.

Протизаплідні засоби були відомі ще в глибоку давнину. У санскритських джерелах описується протизаплідна дія відварів різних трав, настоїв листя верби і тополі. Окремі згадки про них є і в книгах по медицині Китаю, що відносяться до 2696 р. до н. е.

В даний час робляться спроби знайти найбільш ефективні, нешкідливі, тривало діючі, зручні у користуванні, доступні протизаплідні засоби.

Існують різні види протизаплідних засобів – механічні, хімічні та інші. Протизаплідні засоби можуть застосовуватися як чоловіком, так і жінкою.

В останні роки широке поширення одержали різні внутрішньо маткові засоби і таблетки загальної дії.

Не всі способи попередження вагітності нешкідливі. Так, серед подружніх пар досить широко поширений метод перерваного статевого акту. Однак він викликає підвищену дратівливість, збудливість, притуплює статеві почуття і т. д. Нарешті, він не є достатньо надійним і не гарантує від настання вагітності. Метод перерваного статевого акту шкідливо відбивається на здоров’ї жінки та чоловіка.

Досить ефективним і нешкідливим протизаплідним засобом є чоловічі презервативи. До жіночих механічних протизаплідних засобів відносяться шийкові та піхвові ковпачки.

Хімічні протизаплідні засоби застосовуються тільки жінками. Вони паралізують рух сперматозоїдів і таким чином попереджають запліднення жіночого яйця. Сперматозоїди дуже нестійкі: потрапляючи в несприятливе для них середовище, вони швидко гинуть або втрачають здатність до пересування. Так, в кислому або лужному середовищі вони припиняють рух через 6 – 8 с.

Поширений також метод запобігання вагітності спринцювання піхви слабким розчином кислоти з кружки Есмарха або за допомогою спеціального гумового балона. Спринцюватися слід відразу після статевих зносин, так як через 10 – 15 хв сперматозоїди проникають в шийковий канал, куди не проникає струмінь води.

Для підмивання можна користуватися слабким розчином калію перманганату, квасців і оцтової кислоти (столова ложка оцту на кухоль води), а також саліцилової, борної, лимонної, молочної кислот.

Наша промисловість випускає хімічні протизаплідні засоби. До складу їх входять речовини, що згубно діють на сперматозоїди.

Однак яким би надійним і зручними не виявилося ті або інші протизаплідні засоби, довго користуватися ними не слід. Періодично, в залежності від стану здоров’я жінки, їх слід за порадою лікаря заміняти іншими або ж рекомендувати деякий час чоловікові використовувати презерватив.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.