Гігієна статевого життя. Правила особистої гігієни

Написала:  
Представленно в рубриці: Планування вагітності

gigienaДля збереження і зміцнення здоров’я необхідно дотримуватися особистої гігієни. Організм являє собою єдине ціле, і всі його органи і системи, в тому числі і статева, тісно пов’язані між собою. Тому крім спеціальних правил гігієни слід дотримуватися загальних її правил. Разом з тим не можна забувати, що здоров’я жінки значною мірою залежить від неї самої, від членів її сім’ї, від близьких людей, вміння створювати найбільш сприятливі умови життя. А для цього потрібно знати основи правильного гігієнічного режиму. Кожен віковий період життя людини (дитинство, період статевого дозрівання, статевої зрілості та перехідний) має свої особливості. Правила особистої гігієни повинні дотримуватися буквально з дня народження протягом усього життя.

Початок статевого життя жінки збігається з періодом, коли її організм вже готовий до дітородіння. Тому гігієна статевого життя для жінки особливо важлива.

Прагнення стати матір’ю притаманне кожній жінці. Сама природа наділила її цією властивістю. А з віком материнство стає для жінки необхідністю, бо в його основі лежить прагнення до продовження людського роду.

Перед вступом у шлюб майбутньому подружжю необхідно поцікавитися станом здоров’я один одного. Адже хороше здоров’я подружжя – також запорука щасливого сімейного життя. Нерідко буває, що чоловік, які переніс, наприклад, гонорею і самостійно лікувався від неї, абсолютно щиро переконаний в тому, що здоровий, а між тим, одружившись, інфікує молоду дружину, іноді назавжди позбавляючи її можливості стати матір’ю.

Як відомо, період статевого дозрівання у дівчаток починається в 13 – 15 років, іноді дещо раніше або пізніше. Уже в цьому віці може наступити вагітність, хоча організм дівчини ще не можна вважати цілком дозрілим для дітородної функції. Крім того, щоб стати матір’ю, вона повинна дозріти не тільки фізично, але й розумово і духовно. Ріст і розвиток всього організму у дівчини триває і після статевого дозрівання і закінчуються лише до 20 років. Тому період шлюбної зрілості дівчини повинен визначатися в залежності від загального стану її організму і його готовності до дітородіння.

Поширена думка, що жінка, яка живе статевим життям, повинна в гігієнічних цілях спринцюватися. Насправді здоровій жінці робити цього не варто, так як спринцювання порушує захисні властивості піхви. Для дотримання гігієни цілком достатньо щоденно підмиватися водою з милом, або спеціальними засобами для інтимної гігієни.

Нормальні статеві відносини є однією з умов щасливого родинного життя. Чистота відносин між подружжям, дружба, спільність їхніх інтересів зміцнюють сім’ю.

Слід знати також, що статеве життя під час менструації, до повного її припинення, небажане. У цей період захисні властивості слизової оболонки піхви ослаблені, слизова пробка каналу шийки матки відсутня і вона відкрита. Все це полегшує проникнення в порожнину матки хвороботворних мікробів, що сприяють розвитку запального процесу у внутрішніх статевих органах.

У дні менструації жінка повинна суворо стежити за чистотою тіла, ретельно підмиватися 2 рази на день, користуватися душем, а не ванною.

Коментарі

2 Коментарів on "Гігієна статевого життя. Правила особистої гігієни"

  1. таня on Вт, 26th Лют 2013 17:36 

    у мене слизовиділення з піхви прозорого або білого кольору щодня досить сильні і нічого неболить що це підкажіть?

  2. Консультант on Пн, 4th Бер 2013 10:54 

    Добрий день, Таня!

    Не гайте часу і зверніться до лікаря гінеколога. Тільки провівши обстеження і зробивши аналізи лікар вам скаже, що у вас.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.