Венеричні захворювання

venerychni-zahvoryuvannyaВенера – богиня любові в Стародавньому Римі – дала назву багатьом хворобам, що передаються переважно статевим шляхом. Вони дуже поширені у всіх країнах світу, в тому числі і в нашій країні.

Судячи з наявних публікацій, кількість хворих у нас значно менше, ніж у країнах Заходу, хоча досить велика в багатьох регіонах, головним чином у портових і великих містах, у зоні курортів.

Хворіють люди різних поколінь і професій. Особливо турбує захворюваність серед підлітків. Професійний склад пацієнтів різноманітний. Тим не менше ми говоримо про групи ризику.

Це соціально неадаптовані громадяни, в тому числі наркомани, повії, особи, що зловживають алкоголем. Сексуальній нерозбірливості і зараженню венеричними хворобами сприяє легковажне ставлення до статевого життя. Це, безсумнівно, серйозний наслідок промахів в статевому вихованні юнаків і дівчат.

Отже, нерозбірливість у виборі статевого партнера, випадкові зустрічі, часто в стані сп’яніння. Відомо, що саме в нетверезому стані послаблюється діяльність тих областей головного мозку, які «тримають у вузді» інстинктивні спонукання людини. У результаті відкидаються такі моральні цінності, як вірність, честь, шанобливе ставлення до жінки.

У поширенні венеричних хвороб провідну роль відіграють випадкові зустрічі. Чоловіки менш вибагливі, ніж жінки, у виборі статевого партнера, тому вони заражаються в два рази частіше, ніж жінки. Саме чоловіки, як правило, «приносять» інфекцію в сім’ю.

Не хотілося все-таки, щоб у читача склалося враження, що передача інфекції можлива тільки при інтимній близькості. У рідкісних випадках гонореєю заражаються при користуванні білизною хворої людини, його губкою для миття, загальним нічним судном, а сифіліс може передаватися при тісному побутовому, сімейному контакті, докурюванні сигарети, на якій зберігалася слина, що містить збудника хвороби, а також під час поцілунку.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.