Здоровий сон новонародженого

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за новонародженим

Здоровий сон новонародженогоЯк довго повинен спати новонароджений? Педіатри сходяться на думці, що здоровий сон немовляти повинен бути не менше 14 годин. Деякі малюки люблять поспати і витрачають на це аж 18 годин. А особливо цікавим діткам часом вистачає і 11 годин, щоб виспатися. Звичайно, нав’язувати ритм сну такому малюку не варто. Навіть якщо ви, прочитавши книги зарубіжних фахівців, вирішили встановити графік годування, насильно змусити спати малюка ви просто не зумієте.

Бувають малюки, які зовсім погано сплять. Якщо і заснуть, то тут же прокидаються з криком. А трапляється й так, що плутають день з ніччю.

Що ж робити?

Треба виробити ритуали, які передують сну. Наприклад, купання, потім масаж, слідом – годування. Ввечері треба пригасити світло в кімнаті – «зробити ніч». У ранкові години відкрити всі штори, щоб в кімнаті було багато світла. Розважати малюка, говорити з ним. І обов’язково треба перевірити здоров’я такого малюка. Він може не спати зовсім не з «шкідливості», а тому, що його щось турбує.

Чи шкідливо малюкові заколисування?

Якщо він добре спить після того, як його заколисати, то чому б і ні? Але малюки після сну схильні перевіряти, чи все перебуває на тих місцях, як було до сну. І якщо він заснув на руках, то стане шукати маму, і не знайшовши, може занепокоїтися. Краще, коли немовля засинає саме в ліжечку. Але з деякими дітьми так не виходить, навіть протягом першого року.

Чи можна спати малюкові в батьківському ліжку?

Плюсів у такого сну багато. Малюкові спокійніше, тепліше. З годуванням проблем немає: мамі не треба вставати і кудись йти. Бажано, щоб до 3 місяців дитина «освоїла» власне ліжко, бо вже в цьому віці можуть почати формуватися звички. Мінусів – всього два. Перший – небезпека травмувати, придавивши крихітку. А другий – можливість падіння дитини з ліжка без бортиків.

Як перевести малюка на сон у власному ліжечку?

Треба намагатися заколисувати дитину поблизу її ліжечка. Потім сплячого малюка можна забрати в батьківське ліжко. Потім брати до себе малюка, тільки коли він прокинеться і заплаче. Так поступово малюк звикне до режиму і місця сну.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.