Здорова шкіра маленької дитини

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за новонародженим

Здорова шкіра маленької дитиниВаш новонароджений малюк спить. Ви прислухаєтеся до рівного дихання і з найніжнішими почуттями розглядаєте його бархатисті щічки. Зараз вони порожевіли. Це сталося завдяки тому, що у народженої людини заробили легкі. А коли акушерка тільки що його “прийняла”,  він був бузковим, мокрим і немов обмазаним чимось на зразок вершкового масла.

Бузковий колір зовсім не означає, що дитина хвора або ж слабка. Просто в утробі її організм працював дещо в іншому режимі. А як тільки немовля опинилося на повітрі, у нього з’явилося легеневе дихання і насичення крові та всіх клітинок киснем стало відбуватися по-іншому. Тепер стала непотрібна така велика кількість червоних кров’яних тілець (еритроцитів), які забезпечували належну оксигенацію (насичення киснем) при живленні через пуповину.

Частина еритроцитів починає розкладати печінку, в якій утворюється білірубін. Від цього в екскрементах немовляти може з’явитися «зелень», а шкіра – набути жовтуватого відтінку. Це відбувається на 2-3-ю добу після народження і вважається нормою. Така жовтушка проходить сама по собі, як тільки печіночки впорається з важкою роботою. У недоношених дітей це може розтягнутися до 3 тижнів.

Зникають самі по собі і такі безпечні прояви, як судинні зірочки, синячки, дрібна пухирчаста висипка. Остання виникає через те, що у дитини не працювали потові залози. Зараз же, в повітряному середовищі, де може змінюватися навколишня температура, вони просто необхідні, і варто їм включитися в роботу, бульбашки з шкіри зникнуть.

Що стосується зірочок і синців, то вони також проходять. Просто пологи – процес важкий не тільки для матері, але і для малюка. Долаючи родові шляхи, він напружується, тому можуть лопатися судинки. Жовті цятки на носику проходять, коли починають функціонувати сальні залози.

У недоношених дітей шкіра виглядає інакше. Вона немов просвічується. Колір її не бузковий, а червоний. Це відбувається через те, що підшкірна жирова клітковина не встигла сформуватися.

Як ви зрозуміли, ці прояви не повинні лякати молодих мам. А якщо жовтушка тримається і не проходить, то це привід насторожитися і звернутися до лікаря.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.