Як правильно чистити вушка малюка після купання

Як правильно чистити вушка малюка після купання

Дотримання правила “чистота – запорука здоров’я” може підвести вас, коли йдеться про нагляд за вушками немовлят. Тому що так звана сірка у вушних каналах – це не бруд, а навпаки, захист від подразнень, мікробів і бактерій. Часті гігієнічні процедури послаблюють його.

Вушка обов’язково треба почистити, якщо під час купання малюка, зловили ворону, і в них потрапила, вода. Для цього знадобляться стерильний бинт і вата. Бинт ріжуть на невеликі шматочки, складають у кілька разів і кінчиком промокають крапельки води у вушній раковині. Але це тільки “зовнішня” гігієнічна процедура. Після неї починається “внутрішня” гігієнічна процедура, що вимагає правильності її проведення і впевненості в собі.

Перш, ніж приступити до неї, зробіть кілька ватних джгутиків: щільно намотайте на голку – циганку трошки вати і зніміть її.

Джгутик після купання малюка обережно вводять у вушко і ніби перекачують його між пучками великого і вказівного пальців, в той же час поглиблюють в середину. Вата добре вбирає вологу і ця процедура значно знижує небезпеку. Також необхідна ваша допомога, коли є підстави вважати, що у вушко потрапив невеликий сторонній предмет – комаха тощо.

У вушний канал заливають кілька крапель підігрітої до температури тіла камфорної олії  (якщо її немає, візьміть якусь іншу) і, почекавши кілька хвилин, перевертають немовля на цю сторону. Якщо “прибульця” не видно в олії, яка витекла, почистіть вушко ватним джгутиком. Не допомогло і це? Зверніться до лікаря, але не виключено, що ваші побоювання марні і дитині нічого не загрожувало.

І наостанок – про те, чого робити не можна. Не чистіть дитині вушка якимись твердими предметами з намотаною на них ватою (шпильки, сірники тощо), а також гігієнічними паличками. Один невдалий рух або несподіваний поворот голівки малюка може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.