Випорожнення новонародженого

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за новонародженим

Випорожнення новонародженогоНайперший стілець народженого буває дуже темним. Називають його меконієм або первородним калом. Ця маса має темно-зелений або оливковий відтінок, а іноді буває практично чорною. Запаху у меконію немає, так як кишечник новонародженого стерильний. Чекати появи першої «дитячої несподіванки» потрібно на другий день життя немовляти. Якщо це відбувається пізніше, значить, дитина не наїдається досхочу.
Коли кишечник повністю звільняється від меконію, у малюка починає формуватися звичайний для грудних дітей стілець. На початку в його вмісті можуть зустрітися грудочки слизу, білуваті вкраплення. Кал може набути зелений колір, стати водянистим. Це вважається нормою, тому що організм немовляти починає звикати до бактерій, отриманих через першу їжу.

У молозиві, яке передує появі грудного молока, міститься велика кількість корисних бактерій, які й повинні скласти першу мікрофлору. З цього ж джерела дитина отримує і антитіла до багатьох хвороб, вироблені матір’ю за все її життя. Тому, навіть якщо основне молоко і не прийде, важливо давати дитинці груди з перших годин від народження. Протипоказанням може бути лише тяжка інфекція у матері.

Приблизно через тиждень ми повинні побачити такий стілець: колір – золотисто-жовтий, запах – кислуватий, консистенція – пастоподібна. Частота появи – п’ять-шість разів за добу. Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, то і колір, і запах можуть бути іншими. Колір може бути від золотистого до коричневого. Якщо в калі зустрічаються білі грудочки, значить, суміш недостатньо добре розбавлена. Для вирішення цієї проблеми можна порадитися з педіатром або патронажною сестрою.

Часто при штучному і змішаному вигодовуванні, а також, якщо дитина пройшла курс антибіотиків, може розвинутися дисбактеріоз. Це означає, що мікрофлора сформувалася неналежним чином та в кишечник малюка проникли патогенні мікроорганізми. Така дитина буде неспокійна, тому що її будуть мучити або кишкові гази, або запор. Це долається за допомогою терапії біопрепаратами за призначенням дитячого гастроентеролога.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.