Що робити, якщо малюк відригує

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за новонародженим

Що робити, якщо малюк відригуєПричини відрижки, яка є нормальним явищем в перші місяці життя дитини, можуть бути різними. Це явище пояснюється тим, що шлуночок малюка поки занадто малий і вертикально розташований. Стравохід – короткий, а його вхід в шлунок – широкий. До того ж, при смоктанні дитина заковтує чимало повітря, яке виходить назад разом з їжею.
Для того щоб дитина зригувала як можна менше, потрібно зрозуміти його причини. Буває, що соски в мами такої форми, що малюк не може до кінця присмоктатися до грудей, або, через неправильне положення пляшечки, в сосці залишається повітря.

Зригування часто буває у тих малюків, які жадібно і швидко смокчуть молоко або захлинаються ним. Іноді це явище пояснюється дуже великим отвором у пляшечці, коли дитина не встигає проковтнути суміш.

Шлуночок у маленької людини невеликий. Від 30 мл при народженні до 6 місяців він розтягується до 200 мл, і залишається таким до року. Щоб не провокувати зригування не потрібно перегодовувати дитини. Перевірте, яку кількість їжі з’їдає маля, якщо дитина часто і багато відригує. Якщо воно перевищує норму, порадьтеся з педіатром, як вчинити далі.

Досвідчені матері знають, що дитина відригує набагато менше, якщо вона знаходиться на грудному вигодовуванні, тому що дитина  разом із соском захоплює і ореол, що не дає повітрю потрапити в ротик.

Коли дитина поїсть, потримайте її у вертикальному положенні протягом декількох хвилин, давши вийти назовні повітрю, яке проковтнув малюк. Ніколи не кладіть малюка після їжі на спинку, щоб він не захлинувся. Краща поза – на боці. Також, щоб не викликати зригування, не потрібно після годування сповивати крихітку.

Необхідно відрізняти зригування і блювоту. При відрижці малюк не перестає перебувати в гарному настрої і стані. Блювотні маси можуть бути жовтуватого кольору, неприємно пахнути і містити слиз. Якщо дитина відригує нечасто, то турбуватися не потрібно. Але якщо це відбувається кожного разу після прийому їжі або чергується з блювотою, то необхідно обов’язково сказати про це лікарю. Найчастіше, це може бути ознакою якогось захворювання.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.