Перше купання новонародженого

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за новонародженим

Перше купання новонародженогоЧасто для батьків перше купання новонародженого стає не менш значущою процедурою, ніж для самого малюка. У цей момент виникає чимало питань: про температуру води, час купання і т.д. Для того щоб не наробити помилок при першому купанні, існує декілька корисних рекомендацій.
Ванна:

Купати дитину можна як у дорослій, так і в спеціальній дитячій ванні, хоча остання все-таки зручніша. У дитячу ванну доведеться наливати менше води, та й мити її легше, ніж велику. До того ж, якщо у малюка з’являться якісь подразнення на шкірі (типу пітниці) і його доведеться купати в воді з додаванням трав’яних настоїв, то для дорослої ванни знадобиться більша кількість трав.

Вода:

Звичайно, купати маленьку людину краще в кип’яченій і пом’якшеній травами або морською сіллю воді. Температура води для кожного малюка підбирається індивідуально. У перший раз краще використовувати воду приблизно 36 C. Якщо немає спеціального градусника, то можна занурити свій лікоть у воду, якщо вам не гаряче, і не холодно, то температура підходить для малюка.

Будьте готові, що дитина захоче купатися в більш холодній або більш теплій воді. Якщо їй потрібна вода тепліше, то дитина стиснеться в грудочку і почне тремтіти, якщо потрібна вода холодніше, то стане млявою і почне плакати. Тому, при необхідності, доведеться додати гарячу або холодну воду.

Засоби для купання:

Не забувайте, що захисна плівка на шкірі новонародженого дуже тонка, тому, щоб не пошкодити її, ніколи не мийте дитину звичайним твердим милом. Необхідно застосовувати тільки спеціальні дитячі засоби для купання. Розчинивши його у воді, візьміть трохи піни і обережно намильте головку і тіло малюка.

Можна розчинити у воді трохи морської солі або трав’яні настої. Тільки не забувайте в кінці миття обполоснути дитину чистою водою. Якщо дитина часто плаче, то її краще купати в хвойному розчині, якщо піддана шкірної алергії – в ромашці або чистотілі.

Час:

Найчастіше дітей купають ввечері. Але, якщо малюк стає неспокійним після миття і погано спить, то цю процедуру можна проводити і в ранкові години. Найголовніше, щоб купання приносило радість, як малюку, так і мамі.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.